Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Cecilia Eriksson Dahlberg

Sök kontaktuppgifter till Cecilia Eriksson Dahlberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Cecilia Eriksson Dahlberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Cecilia Eriksson Dahlberg medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om den kliniska forskningens behov och villkor samt förslag till åtgärdsplan (U 2007:04) [ Avslutad 2009 ] [ Sekreterare ]

Utredningen om den kliniska forskningens behov och villkor samt förslag till åtgärdsplan (U 2007:04)


Beteckning : U 2007:04
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2010-03-09
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-03-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:39
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Stendahl, Olle, fr.o.m. 2007-03-15 t.o.m. 2009-05-05
Sakkunnig : Axelsson-Jonsson, Ulrika, fr.o.m. 2008-05-13 t.o.m. 2009-05-05
Sakkunnig : Hall, Charlotte, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2008-02-15
Sakkunnig : Hedberg, Anders, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2008-09-22
Sakkunnig : Lindberg, Johan, fr.o.m. 2007-08-21 t.o.m. 2008-05-12
Sakkunnig : Medin, Sofia, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Sakkunnig : Wästfelt, Maria, fr.o.m. 2007-04-16 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Ahrén, Bo, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Bergström, Richard, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Billing, Håkan, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Ekbom, Anders, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Engström-Laurent, Anna, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Haglund, Ulf, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Harms-Ringdahl, Karin, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Hyttsten, Ellen, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Lefevre Skjöldebrand, Anna, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Lindblom, Bo, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Rosdahl, Inger, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Rosén, Måns, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Expert : Westermark, Kerstin, fr.o.m. 2007-06-05 t.o.m. 2009-05-05
Sekreterare : Arrland, Pernilla, fr.o.m. 2007-05-28 t.o.m. 2009-05-31
Sekreterare : Eriksson Dahlberg, Cecilia, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-02-15

Rapporter

SOU 2008:7Världsklass! – Åtgärdsplan för den kliniska forskningen -delbetänkande
SOU 2009:43Klinisk forskning – Ett lyft för sjukvården
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Arbetsgruppen med uppgift att samordna Regeringskansliets informations- och andra åtgärder angående fågelinfluensa och pandemisk influensa (S 2006:A) [Organ inom Regeringskansliet] [ Ledamot ]
Arbetsgruppen med uppgift att samordna Regeringskanslietsinformations- och andra åtgärder angående fågelinfluensa ochpandemisk influensa (S 2006:A) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Socialdepartementet
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-01-13
Lokal : Fredsgatan 9. Postadress: Socialdepartementet, 103 33 STOCKHOLM, tel. 405 10 00
Medverkande :
Ordförande : Kerstin Wigzell, generaldirektör, fr.o.m. 2006-01-13 t.o.m. 2006-09-14
Ordförande : Iréne Nilsson Carlsson, departementsråd, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Dorrit Alopéus Ståhl, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Hanna Brogren, fr.o.m. 2006-01-13 t.o.m. 2006-09-14
Ledamot : Harald Boström, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Annika Brändström, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Marie Dahlström, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Birgitta Darell, fr.o.m. 2006-01-13 t.o.m. 2006-09-14
Ledamot : Andreas Egeryd, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Cecilia Eriksson Dahlberg, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Margareta Gårdmark-Nylén, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Charlotte Hall, fr.o.m. 2006-01-13 t.o.m. 2006-09-14
Ledamot : Kajsa Helmbring, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Carl-Magnus Hyltenius, fr.o.m. 2006-01-13 t.o.m. 2006-09-14
Ledamot : Anita Janelm, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Mats Kryhl, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Anders Lindgren, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Torkel Nyman, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Bo G. Pettersson, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Heléne Rapp, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Lars Santesson, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Erika Svärdh, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Aase Tronstad, fr.o.m. 2006-01-13
Ledamot : Peter Wahlquist, fr.o.m. 2006-09-15
Ledamot : Finn Wallman, fr.o.m. 2006-01-12 t.o.m. 2006-09-14
Ledamot : Åsa Åhlén Hagman, fr.o.m. 2006-09-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman