Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Björn Björk

Sök kontaktuppgifter till Björn Björk på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Björn Björk

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Björn Björk medverkat i:

Utredningen om bredband i små orter (N 2007:07) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Utredningen om bredband i små orter (N 2007:07)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-07-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:118
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:40 Bredband till hela landet
Medverkande :
Särskild utredare : Åke Hedén, fr.o.m. 2007-07-26 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Björn IT-strateg Björk, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Björn Infrastrukturansvarig Galant, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Arne Granholm, kansliråd, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Karin Herstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Maria Häll, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Ingrid Eva-Marie Marklund, projektsamordnare, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Anna Mårtensson, systemutvecklare, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Mikael von Otter, ansvarig chef för branschfrågor, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Staffan Viberg, utvecklingschef, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Anna Wibom, handläggare, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Huvudsekreterare : Anna Gillholm, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2008-04-18
Sekreterare : Christina Henryson, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2008-04-18
Sekreterare : Nils Hertzberg, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2008-04-18
Sekreterare : Jerker Sjögren, fr.o.m. 2007-09-03 t.o.m. 2008-04-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2007:118 Bredband i små orter och på landsbygd [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:40 Bredband till hela landet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman