Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Bertil Thorslund

Sök kontaktuppgifter till Bertil Thorslund på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Bertil Thorslund

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Bertil Thorslund medverkat i ( 2 st. ):

Organisationskommittén (S 1997:01) för bildandet av Skåne läns allmänna försäkringskassa [ Avslutad 1998 ] [ Sakkunnig ]
Organisationskommittén (S 1997:01) för bildandet av Skåne läns allmänna försäkrings- kassa
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1998
Utredningen har avgett :
SOU 1998:000 Bildandet av Skåne läns allmänna försäkringskassa. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Maud Björnemalm, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1997-03-17
Ledamot : Krister Berggren, konsult, fr.o.m. 1997-03-17
Ledamot : Gun Bexell, klinikföreståndare, fr.o.m. 1997-03-17
Ledamot : Göte Lundblad, rektor, fr.o.m. 1997-03-17
Ledamot : Sven-Erik Mohlin, f. försäkringskasse-, fr.o.m. 1997-03-17
Ledamot : Börje Nilsson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1997-03-17
Ledamot : Kerstin Sverin, undersköterska, fr.o.m. 1997-03-17
Sakkunnig : Göran Geiryd, utredningschef, fr.o.m. 1997-03-17
Sakkunnig : Jan Nordlund, avdelningschef, fr.o.m. 1997-03-17 t.o.m. 1997-08-31
Sakkunnig : Bertil Thorslund, enhetschef, fr.o.m. 1997-09-01
Expert : Ola Björkholm, facklig förtroendeman, fr.o.m. 1997-03-17
Expert : Ulf Dragovski, ombudsman, fr.o.m. 1997-03-17
Sekreterare : Margareta Karlsson, utredare i Försäkrings-, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1998-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:163 Bildandet av Skåne läns allmänna försäkringskassa [ pdf|Ikon för riksdagen ]
Organisationskommittén (S 1997:13) för bildandet av Västra Götalands läns allmänna försäkringskassa [ Avslutad 1998 ] [ Sakkunnig ]
Organisationskommittén (S 1997:13) för bildandet av Västra Götalands läns allmänna försäkringskassa
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1997:94.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:149 Att bilda försäkringskassa i Västra Götaland. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Ulla Y. Gustafsson, ombudsman, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Hasse Andersson, ombudsman, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Lars Gunnar Boström, marknadschef, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Marianne Carlström, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Eva Eriksson, led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Per Gustavsson, informationschef, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Bengt Johansson, lantbrukare, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Lennart Nilsson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Kenth Skårvik, led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 1997-07-01
Sakkunnig : Göran Geiryd, utredningschef, fr.o.m. 1997-07-01
Sakkunnig : Jan Nordlund, avdelningschef, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 1997-08-31
Sakkunnig : Bertil Thorslund, enhetschef, fr.o.m. 1997-09-01
Expert : Ulf Dragovski, ombudsman, fr.o.m. 1997-10-10
Expert : Helena Persson, ombudsman, fr.o.m. 1997-10-10
Sekreterare : Carina Krantz, planeringsledare, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1998-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:149 Att bilda försäkringskassa i Västra Götaland [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman