: : :

Medverkande i utredning : Annika Cullberg

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Annika Cullberg

Utredning som Annika Cullberg medverkat i:

Utredningen (N 2004:07) Översyn av jämställdhetspolitiken [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]

Utredningen (N 2004:07) Översyn av jämställdhetspolitiken


Beteckning : N 2004:07
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2006-03-20
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2004-02-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:18
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Åström, Getrud, fr.o.m. 2004-04-01 t.o.m. 2005-08-01
Sakkunnig : Borgström, Claes, fr.o.m. 2004-06-22 t.o.m. 2005-08-01
Sakkunnig : Laxén, Marianne, fr.o.m. 2004-06-22 t.o.m. 2005-08-01
Sakkunnig : Tilly, Karin, fr.o.m. 2004-06-22 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Batljan, Ilija, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Callermo, Boel, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Cullberg, Annika, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Dahl, Ulrika, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Elmgren, Claes, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2004-11-28
Expert : Farahani, Fataneh, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Ingelsson, Maria, fr.o.m. 2004-11-29 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Klinth, Roger, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Krafft, Charlotta, fr.o.m. 2005-04-06 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Nermo, Magnus, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Odmark, Petter, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-04-05
Expert : Rönnblom, Malin, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Spånt, Roland, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Stark, Agneta, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Thoursie, Anna, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Wahlström, Conny, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Sekreterare : Jordansson, Birgitta, fr.o.m. 2004-12-01 t.o.m. 2005-01-31
Sekreterare : Lundkvist, Helén, fr.o.m. 2004-04-01 t.o.m. 2005-08-14
Sekreterare : Nergårdh, Cecilia, fr.o.m. 2004-04-01 t.o.m. 2005-08-01
Sekreterare : Szebehely, Marta, fr.o.m. 2005-01-17 t.o.m. 2005-02-28
Sekreterare : Ulmanen, Petra, fr.o.m. 2004-05-03 t.o.m. 2005-08-01
Sekreterare : Wittenmark, Lars, fr.o.m. 2004-04-13 t.o.m. 2005-08-01
Sekreterare : Yazdanpanah, Soheyla, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2005-02-04

Rapporter

SOU 2005:66Makt att forma samhället och sitt eget liv – jämställdhetspolitiken mot nya mål + Forskarrapporter. + Sammanfattning
Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2004:18

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman