: : :

Medverkande i utredning : Annika Åkerblom

Sök kontaktuppgifter till Annika Åkerblom på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Annika Åkerblom

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Annika Åkerblom medverkat i ( 3 st. ):

Utredning om rekrytering av utländska studenter till Sverige (U 1999:09) [ Avslutad 2000 ] [ Sekreterare ]

Utredning om rekrytering av utländska studenter till Sverige (U 1999:09)


Beteckning : U 1999:09
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2001-03-05
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-12-16
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:100
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Stenqvist, Gunnel, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2000-10-16
Expert : Fredriksson, Bert, fr.o.m. 2000-03-28 t.o.m. 2000-10-16
Expert : Fredriksson, Torbjörn, fr.o.m. 2000-03-28 t.o.m. 2000-06-05
Expert : Linnhag, Anders, fr.o.m. 2000-09-18 t.o.m. 2000-10-16
Expert : Palmér, Ingegerd, fr.o.m. 2000-03-28 t.o.m. 2000-10-16
Expert : Svensson, Roger, fr.o.m. 2000-03-28 t.o.m. 2000-10-16
Expert : Svensson, Susanne, fr.o.m. 2000-03-28 t.o.m. 2000-10-16
Expert : Rylander, Ulla, fr.o.m. 2000-03-28 t.o.m. 2000-10-16
Expert : Öhlund, Ulf, fr.o.m. 2000-03-28 t.o.m. 2000-10-16
Sekreterare : Melin, Göran, fr.o.m. 2000-05-02 t.o.m. 2000-10-16
Sekreterare : Molander, Nita, fr.o.m. 2000-02-14 t.o.m. 2000-10-31
Sekreterare : Ståhle, Lennart, fr.o.m. 2000-07-20 t.o.m. 2000-10-31
Sekreterare : Åkerblom, Annica, fr.o.m. 2000-04-10 t.o.m. 2000-08-13

Rapporter

SOU 2000:92Advantage Sweden – Insatser för ökad rekrytering av utländska studenter till den svenska högskolan
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1999:100
Utredningen om Bidrag till kvinnoorganisationer (Ku 1999:04) [ Avslutad 2000 ] [ Sekreterare ]

Utredningen om Bidrag till kvinnoorganisationer (Ku 1999:04)


Beteckning : Ku 1999:04
Departement : Kulturdepartementet
Senast ändrad : 2001-03-06
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-03-25
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:29
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Schörling, Inger, fr.o.m. 1999-05-15 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunnig : Danielsson, Håkan, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunnig : Gens, Ingemar, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunnig : Grut, Katarina, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunnig : Göransson, Anita, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunnig : Pierazzi, Iréne, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunnig : Schmidt, Katarina, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunnig : Silva, Paulo, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Expert : Eka, Maria, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Expert : Ericsson, Marie, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sekreterare : Åkerblom, Annika, fr.o.m. 1999-08-09 t.o.m. 2000-04-09

Rapporter

SOU 2000:18Statligt stöd till kvinnoorganisationer och jämställdhetsarbete – slutbetänkande
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1999:29
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:18 Statligt stöd till kvinnoorganisationer och jämställdhetsarbete [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Arbetslivsdelegationen (A 1998:04) [ Avslutad 1999 ] [ Sekreterare ]

Arbetslivsdelegationen (A 1998:04)


Beteckning : A 1998:04
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2000-03-14
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1998-06-17
Direktiv för delegationen, se dir. 1998:62.
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Efraimsson, Inger, fr.o.m. 1998-07-24 t.o.m. 1999-08-31
Ledamot : Bernström, Bonnie, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Breidensjö, Monica, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Cloarec, Robert, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Edgren, Jan, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-01-19
Ledamot : Färm, Gunnel, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-04-14
Ledamot : Gustafsson, Markus, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Johansson, Anders L, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Nilsson, Bengt G., fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Nilsson, Carina, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Nilsson, Helena, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Söderström, Magnus, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-04-14
Huvudsekreterare : Eklund, Margareta, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-08-31
Sekreterare : Wallgren, Susanne, fr.o.m. 1998-09-22 t.o.m. 1999-08-31
Sekreterare : Åkerblom, Annika, fr.o.m. 1998-10-01 t.o.m. 1999-08-31

Rapporter

SOU 1999:69Individen och arbetslivet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1998:62
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1999:69 Individen och arbetslivet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman