Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anne-Marie Qvarfort

Sök kontaktuppgifter till Anne-Marie Qvarfort på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anne-Marie Qvarfort

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anne-Marie Qvarfort medverkat i ( 7 st. ):

Utredningen om en flexibel och effektiv kriminalvård (Ju 2014:16) [ Avslutad 2015 ] [ Särskild utredare ]
Utredningen om en flexibel och effektiv kriminalvård (Ju 2014:16)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-06-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:99
Lokal : Garnisonen, tel. 08-405 86 77 (Leijonram)
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Anne-Marie Qvarfort, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2014-06-26 t.o.m. 2015-01-31
Sekreterare : Eric Leijonram, rådman, fr.o.m. 2014-10-01 t.o.m. 2015-02-28
Sekreterare : Richard Murray, chefsekonom, fr.o.m. 2015-01-01 t.o.m. 2015-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2014:99 En flexibel och effektiv kriminalvård [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om åtgärder mot felaktiga utbetalningar inom den arbetsmarknadspolitiska verksamheten (A 2013:03) [ Avslutad 2014 ] [ Särskild utredare ]
Utredningen om åtgärder mot felaktiga utbetalningar inom den arbetsmarknadspolitiska verksamheten(A 2013:03)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-03-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:31
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:16 Det ska vara lätt att göra rätt - Åtgärder mot fekaktiga utbetaltningar inom den arbetsmarknadspolitiska verksamheten
Medverkande :
Särskild utredare : Anne-Marie Qvarfort, fr.o.m. 2013-04-01 t.o.m. 2014-03-31
Sekreterare : Hans Altsjö, fr.o.m. 2013-10-01 t.o.m. 2014-02-15
Sekreterare : Karin Tegefjord, fr.o.m. 2013-06-10 t.o.m. 2014-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Polisorganisationskommittén (Ju 2010:09) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Polisorganisationskommittén (Ju 2010:09)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-07-08
Direktiv för kommittén, se dir. 2010:75, dir. 2012:13, dir. 2013:115, dir.2014:17 och dir. 2015:20
Lokal : Regeringskansliets utredningsavdelning, Box 2001, 550 02 Jönköping, tel. 036-15 65 69 (Käll), 036-15 65 98 (Lindström)
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2012:13 En sammanhållen svensk polis
SOU 2012:77 En tydligare organisaton för Säkerhetspolisen
SOU 2012:78 En sammanhållen svensk polis - Följdändringar i författningar
SOU 2013:42 Tillsyn över polisen
SOU 2015:57 Tillsyn över polisen och Kriminalvården
Medverkande :
Ordförande : Martin Holmgren, generaldirektör, fr.o.m. 2013-11-18 t.o.m. 2015-06-30
Ordförande : Håkan Jevrell, jur.kand., fr.o.m. 2013-07-01 t.o.m. 2013-07-30
Ordförande : Nils Öberg, generaldirektör, fr.o.m. 2010-08-25 t.o.m. 2013-06-30
Ledamot : Inger Davidson, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Christoffer Dulny, politisk sekreterare, fr.o.m. 2011-03-21 t.o.m. 2014-09-23
Ledamot : Susanne Eberstein, förste vice talman, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2014-09-15
Ledamot : Kent Ekeroth, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-10-22 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Sanne Eriksson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-10-22 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Krister Hammarbergh, led. av riksdagen, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Jon Karlfeldt, partistyrelseledamot, fr.o.m. 2012-04-18 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Johan Linander, led. av riksdagen, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Elin Lundgren, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-11 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Johan Löfstrand, led. av riksdagen, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2012-12-10
Ledamot : Charlotte Nordström, kommunalråd, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Anna Norrman, jur.kand, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2012-03-30
Ledamot : Johan Pehrson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Gunilla Roxby Cromvall, kurator, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Torkild Strandberg, kommunstyrelsen ordförande, fr.o.m. 2011-03-21 t.o.m. 2015-06-11
Ledamot : Henrik von Sydow, led. av riksdagen, fr.o.m. 2010-09-15 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Jan Andersson, ekonomidirektör, fr.o.m. 2010-11-03 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Jan Andersson, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2010-11-03 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Ulf Bengtsson, generaldirektör, fr.o.m. 2010-10-05 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Peter Bringle, departementsråd, fr.o.m. 2010-10-05 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Belinda Carlsson, kriminalvårdschef, fr.o.m. 2012-11-30 t.o.m. 2014-03-12
Expert : Jan Evensson, polismästare, fr.o.m. 2012-12-01 t.o.m. 2014-03-12
Expert : Carin Ewald, polismästare, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Klas Friberg, rikskriminalchef, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2012-11-30
Expert : Mattias Fällström, stabschef, fr.o.m. 2014-03-13 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Martin Gillå, verksamhetscontroller, fr.o.m. 2014-03-13 t.o.m. 2014-09-12
Expert : Carin Götblad, länspolismästare, fr.o.m. 2010-10-14 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Gunnar Holmberg, ämnesråd, fr.o.m. 2011-05-16 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Henrik Jermsten, justitieråd, fr.o.m. 2004-04-01 t.o.m. 2014-03-12
Expert : Lars-Åke Johansson, chefsjurist, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2014-06-18
Expert : Belinda Karlsson, chef för Kriminalvårdens internrevision, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2014-03-12
Expert : Elisabeth Kullman, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2014-03-13 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Erik Lindberg, vice ordförande, fr.o.m. 2014-03-13 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Sofie Lindblom, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-06-14 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Eva Melander Tell, kanslichef, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Julia Mikaelsson, kansliråd, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2012-06-13
Expert : Therese Naess, enhetschef, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2012-11-30
Expert : Per Nichols, chefsåklagare, fr.o.m. 2010-10-05 t.o.m. 2015-06-12
Expert : Jörgen Nordin, kriminalvårdschef, fr.o.m. 2014-09-12 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Monika Olsson, ämnesråd, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2012-02-07
Expert : Anna Pauloff, utredare, fr.o.m. 2010-10-14 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Anne Marie Qvarfort, generaldirektör för Inspektionen för Arbetslöshetsförsäkringen, fr.o.m. 2012-12-01 t.o.m. 2015-06-11
Expert : Erik Steen, länspolismästare, fr.o.m. 2010-10-14 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Gunilla Ternert, regionchef, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2012-03-31
Expert : Peter Waldenström, polisöverintendent, fr.o.m. 2014-06-19 t.o.m. 2015-06-11
Sekreterare : Christine Annemalm, utredare, fr.o.m. 2010-10-01 t.o.m. 2011-04-30
Sekreterare : Ewa Bokwall, verksjurist, fr.o.m. 2012-03-19 t.o.m. 2013-06-11
Sekreterare : Kerstin Bynander, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2010-10-01 t.o.m. 2012-04-22
Sekreterare : Johan Dixelius, polismästare, fr.o.m. 2011-05-16 t.o.m. 2012-04-24
Sekreterare : Cecilia Hegethorn Mogensen, departementsråd, fr.o.m. 2011-09-19 t.o.m. 2012-03-11
Sekreterare : Malin Käll, hovrättsassessor, fr.o.m. 2014-01-07 t.o.m. 2015-07-31
Sekreterare : Johan Lindström, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2014-04-22 t.o.m. 2015-07-05
Sekreterare : Stefan Mann, polismästare, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2012-12-15
Sekreterare : Caroline Oredsson, kammarrättsfiskal, fr.o.m. 2012-01-12 t.o.m. 2013-06-30
Biträdande sekreterare : Lotta Skarp, jur.kand., fr.o.m. 2011-05-01 t.o.m. 2013-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

FUT-delegationen (Fi 2005:03) [ Avslutad 2008 ] [ Ledamot ]
FUT-delegationen (Fi 2005:03)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-05-12
Direktiv för delegationen, se dir. 2005:52
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Rapport 1 Från risk till mål och resultat
Rapport 2 Orsaker till felaktiga utbetalningar av ekonomiskt bistånd från kommunerna
Rapport 3 Riskhantering inom trygghetssystemen - Vägledning från FUT-delegationen
Rapport 4 Anmälan vid misstanke om brott mot trygghetssystemen - Vägledning från FUT-delegationen
Rapport 5 Varför blir det fel? Orsaker till felaktiga utbetalningar från trygghetssystemen
Rapport 6 Vem fuskar och varför? Om attityder till bidragsfusk i Sverige
Rapport 7 Vad kostnar felen? Omfattning av felaktiga utbetalningar från trygghetssystemen
Rapport 8 Hur tryggar vi trygghetssystemet i Norden?
Rapport 9 Hur tryggar vi trygghetssystemen? Kontroller och kontrollmetoder
Rapport 10 Varför söks inte anvisad plats?
SOU 2008:74 Rätt och riktigt Åtgärder mot felaktiga utbetalningar från välfärdssystemen
Medverkande :
Ordförande : Björn Blomqvist, fr.o.m. 2005-06-23 t.o.m. 2008-07-03
Ledamot : Jan Almqvist, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Jan-Erik Bäckman, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-08-31
Ledamot : Nils-Fredrik Carlsson, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2006-08-30
Ledamot : Astrid Eklund, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Caroline Henjered, fr.o.m. 2007-09-13
Ledamot : Tomas Höglund, fr.o.m. 2008-02-15
Ledamot : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-04-18
Ledamot : Nils Johansson, fr.o.m. 2005-11-23
Ledamot : Stig Kattilakoski, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-25
Ledamot : Erik Lagerholm, fr.o.m. 2005-10-26 t.o.m. 2008-01-06
Ledamot : Ewa Lidström, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2007-09-13
Ledamot : Bo Lundgren, fr.o.m. 2007-04-19 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Therese Mattsson, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-25
Ledamot : Stig Orustfjord, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Anne-Marie Qvarfort, fr.o.m. 2008-01-01
Ledamot : Niklas Rahm, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Annika Rydberg, fr.o.m. 2005-10-26 t.o.m. 2006-11-15
Ledamot : Tommy Sundlén, fr.o.m. 2008-01-07
Ledamot : Leif Tallskog, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Janna Valik, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-11-15
Expert : Bengt Andersson, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Gunnar Anderzon, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Ulf Arvidsson, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Nils Blom, fr.o.m. 2005-10-27
Expert : Anna Elvkull Saarväli, fr.o.m. 2006-10-23
Expert : Nils-Fredrik Carlsson, fr.o.m. 2006-08-31
Expert : Håkan Ceder, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-26
Expert : Peter Edman, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Eva Marie Engström, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-10-22
Expert : Jan Erlandsson, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-01-17
Expert : Lotta Ganeteg, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-03-15
Expert : Eva Gullfeldt, fr.o.m. 2006-03-16 t.o.m. 2008-01-23
Expert : Jenny Johansson, fr.o.m. 2008-04-01
Expert : Anna Karlgren, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Monika Karlsson, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Thomas Küchen, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Malin Larsson, fr.o.m. 2008-03-18
Expert : Sverker Lönnerholm, fr.o.m. 2007-05-31 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Susanne Mattson, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2008-03-17
Expert : Ann-Cathrine Nilsson, fr.o.m. 2006-08-31 t.o.m. 2007-03-14
Expert : Anne Rapp, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-05-30
Expert : Peter Schönefeld, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Johannes Sjögren, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Johanna Skinnari, fr.o.m. 2006-11-01
Expert : Elisabeth Wass Löfstedt, fr.o.m. 2007-05-31 t.o.m. 2008-03-31
Expert : Anna Zeidler, fr.o.m. 2007-03-15
Expert : Mikael Åsell, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-05-30
Projekledare : Bodil Ljunghall, fr.o.m. 2008-06-17 t.o.m. 2008-08-31
Huvudsekreterare : Bettina Kashefi, fr.o.m. 2005-09-01 t.o.m. 2006-10-11
Huvudsekreterare : Kristina Padrón, fr.o.m. 2006-10-16 t.o.m. 2008-08-31
Sekreterare : Christina Kvarnström, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2008-08-31
Sekreterare : Bodil Ljunghall, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2008-06-16
Sekreterare : Lena Olofsson, fr.o.m. 2006-03-13 t.o.m. 2008-06-30
Sekreterare : Kristina Padrón, fr.o.m. 2006-01-09 t.o.m. 2006-10-15
Assistent : Marit Dozzi, fr.o.m. 2006-12-01 t.o.m. 2008-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om fördjupad prövning av Statens kvalitets- och kompetensråd (Fi 2003:08) [ Avslutad 2004 ] [ Särskild utredare ]
Utredningen om fördjupad prövning av Statens kvalitets- och kompetensråd (Fi 2003:08)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-07-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:88 och dir. 2003:176
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:65 En statsförvaltning i utveckling och förnyelsefördjupad prövning av Statens kvalitets- och kompetensråd
Medverkande :
Särskild utredare : Anne-Marie Qvarfort, fr.o.m. 2003-10-03 t.o.m. 2004-06-07
Sekreterare : Gisela Wasmouth, fr.o.m. 2003-12-08 t.o.m. 2004-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:65 En statsförvaltning i utveckling och förnyelse [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Reko-Stat-utredningen (A 1995:14) [ Avslutad 1997 ] [ Expert ]
Reko-Stat-utredningen (A 1995:14)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1995:144.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:13 Regionpolitik för hela Sverige. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Lars Eric Ericsson, landshövding, fr.o.m. 1995-10-26 t.o.m. 1997-03-16
Expert : Kristian Berg, departementsråd, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Anna Carlsson, departementssekreterare, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Gill Gawelin, departementsråd, t.o.m. 1996-08-11
Expert : Håkan Hällman, kansliråd, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Jan-Olof Lind, departementssekreterare, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Lena Moritz, departementssekreterare, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Eva Nordqvist, kansliråd, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Anne-Marie Qvarfort, departementsråd, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Anders Rånlund, departementssekreterare, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Dag von, departementsråd, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Myrna Smitt, departementssekreterare, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Billy Thorstensson, departementsråd, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Jonas Victorsson, departementssekreterare, t.o.m. 1997-03-16
Expert : Anders Wärmark, departementssekreterare, t.o.m. 1997-03-16
Sekreterare : Lars-Olov Persson, forskningsingenjör, fr.o.m. 1996-02-01 t.o.m. 1997-06-30
Bo Wictorin, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1996-02-12 t.o.m. 1996-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:13 Regionpolitik för hela Sverige [ pdf |Paragraftecken ]
Kommittén (Ku 1993:01) om översyn av invandrarpolitiken samt invandrings- och flyktingpolitiken [ Avslutad 1995 ] [ Expert ]
Kommittén (Ku 1993:01) om översyn av invandrarpolitiken samt invandrings- och flyktingpolitiken
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 1995
Direktiv för se dir 1993:1 och dir. 1994:129.
Lokal : Fredsgatan 2. Postadress: Kulturdepar- tementet, 103 33 Stockholm.
Utredningen har avgett :
SOU 1993:113 Invandring och asyl i teorin och praktik en jämförelse mellan 12 länders politik. Regeringen beslutade den 24 november 1994 att kommittén skall upphöra.
Medverkande :
Ordförande : Rolf Wirtén, landshövding, t.o.m. 1994-11-24
Ledamot : Rune Backlund, led. av riksdagen, t.o.m. 1994-11-24
Ledamot : Karl-Göran Biörsmark, led. av riksdagen, t.o.m. 1994-11-24
Ledamot : Maud Björnemalm, led. av riksdagen, t.o.m. 1994-11-24
Ledamot : Leif Blomberg, t.o.m. 1994-10-07
Ledamot : Gustaf von, led. av riksdagen, t.o.m. 1994-11-24
Ledamot : Sten de, jurist, t.o.m. 1994-11-24
Ledamot : Lars Johansson, kommunalråd, fr.o.m. 1993-12-15 t.o.m. 1994-11-24
Ledamot : Eric Lundqvist, kontraktsprost, t.o.m. 1994-11-24
Ledamot : Lars-Erik Lövdén, led. av riksdagen, t.o.m. 1993-12-14
Ledamot : Lars Moquist, led. av riksdagen, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Per Almqvist, departementsråd, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Ewa Arenbro, departementssekreterare, t.o.m. 1994-09-14
Expert : Ulla Bystedt, sekreterare, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Ingemar Cederberg, departementssekreterare, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Thomas Fürth, forskningschef, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Charlotta Gustafsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1994-06-14 t.o.m. 1994-11-24
Expert : Kenneth Hyltenstam, professor, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Karl-Axel Johansson, sekreterare, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Lars G. Johansson, departementsråd, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Peter Karlberg, departementssekreterare, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Ulf P. Lundgren, generaldirektör, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Åsa Pettersson, departementssekreterare, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Anne-Marie Qvarfort, vägledningsdirektör, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Bengt Ranland, kansliråd, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Berit Rollén, generaldirektör, t.o.m. 1994-11-24
Expert : Kerstin Wigzell, överdirektör, t.o.m. 1994-11-24
Huvudsekreterare : Inge Kristensson, byråchef, t.o.m. 1994-12-31
Sekreterare : Björn Hammarberg, byråchef, t.o.m. 1994-12-31
Sekreterare : Birgitta Ornbrant, departementssekreterare, t.o.m. 1994-12-31
Petra Ekroth, fil.kand., fr.o.m. 1994-01-01 t.o.m. 1994-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman