: : :

Reko-Stat-utredningen (A 1995:14)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet (tillsatt av Arbetsmarknadsdepartementet)

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Reko-Stat-utredningen (A 1995:14) [ Avslutad 1997 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet (tillsatt av Arbetsmarknadsdepartementet)

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:13 Regionpolitik för hela Sverige [ pdf |Paragraftecken ]
Medverkande i utredningen ( 17 st. ♀ 6 ♂ 11 ) :

Kristian Berg  []  ( Expert )
Anna Carlsson  []  ( Expert )
Gill Gawelin  []  ( Expert )
Håkan Hällman  []  ( Expert )
Jan-Olof Lind  []  ( Expert )
Lena Moritz  []  ( Expert )
Eva Nordqvist  []  ( Expert )
Anne-Marie Qvarfort  []  ( Expert )
Anders Rånlund  []  ( Expert )
Dag von Schantz  []  ( Expert )
Myrna Smitt  []  ( Expert )
Jonas Victorsson  []  ( Expert )
Anders Wärmark  []  ( Expert )
Lars-Olov Persson  []  ( Sekreterare )
Billy Thorstenson  []  ( Expert )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Reko-Stat-utredningen (A 1995:14)


Beteckning : A 1995:14
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 1998-03-10
Status : Avslutad 1997
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1995:144.
Lokal :
0123456789101112

Sammansättning


Ericsson, Lars Eric, fr.o.m. 1995-10-26 t.o.m. 1997-03-16
Expert : Berg, Kristian t.o.m. 1997-03-16
Expert : Carlsson, Anna t.o.m. 1997-03-16
Expert : Gawelin, Gill t.o.m. 1996-08-11
Expert : Hällman, Håkan t.o.m. 1997-03-16
Expert : Lind, Jan-Olof t.o.m. 1997-03-16
Expert : Moritz, Lena t.o.m. 1997-03-16
Expert : Nordqvist, Eva t.o.m. 1997-03-16
Expert : Qvarfort, Anne-Marie t.o.m. 1997-03-16
Expert : Rånlund, Anders t.o.m. 1997-03-16
Expert : von, Dag t.o.m. 1997-03-16
Expert : Smitt, Myrna t.o.m. 1997-03-16
Expert : Thorstensson, Billy t.o.m. 1997-03-16
Expert : Victorsson, Jonas t.o.m. 1997-03-16
Expert : Wärmark, Anders t.o.m. 1997-03-16
Sekreterare : Persson, Lars-Olov, fr.o.m. 1996-02-01 t.o.m. 1997-06-30
Wictorin, Bo, fr.o.m. 1996-02-12 t.o.m. 1996-12-31

Rapporter

SOU 1997:13Regionpolitik för hela Sverige.
Uppdraget är därmed slutfört.

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman