Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna-Karin Nyqvist

Sök kontaktuppgifter till Anna-Karin Nyqvist på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna-Karin Nyqvist

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Anna-Karin Nyqvist medverkat i:

Delegationen för ökad tillgänglighet i hälso- och sjukvården (S 2020:12) [ Avslutad 2022 ] [ Expert ]
Delegationen för ökad tillgänglighet i hälso- och sjukvården (S 2020:12)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-08-13
Direktiv för delegationen, se dir. 2020:81 och dir. 2021:107
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas lämna sitt slutbetänkande senast den 15 maj 2022.
Utredningen har avgett :
SOU 2021:59 Vägen till ökad tillgänglighet – långsiktig, strategisk och i samverkan
Medverkande :
Särskild utredare : Gunilla Gunnarsson, överläkare och specialist i tumörsjukdomar, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2022-05-31
Ordförande : Gunilla Gunnarsson, överläkare och specialist i tumörsjukdomar, fr.o.m. 2020-08-19 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Mats Alvesson, professor, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Mats Alvesson, professor, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Anders Anell, professor, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Anders Anell, professor, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Mats Bojestig, hälso- och sjukvårdsdirektör, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Mats Bojestig, hälso- och sjukvårdsdirektör, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Nina Fållbäck-Svensson, förbundsdirektör, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Nina Fållbäck-Svensson, förbundsdirektör, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Clara Hellner, adjungerad professor, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Clara Hellner, adjungerad professor, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Lisbet Löpare-Johansson, samordnare, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Lisbet Löpare-Johansson, samordnare, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Ann-Kristin Sandberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Ann-Kristin Sandberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Johan Styrud, överläkare och föreningsordförande, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Johan Styrud, överläkare och föreningsordförande, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Sofia Wallström, generaldirektör, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Sofia Wallström, generaldirektör, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Ledamot : Åke Åkesson, verksamhetschef, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-12-16
Ledamot : Åke Åkesson, verksamhetschef, fr.o.m. 2020-12-17 t.o.m. 2022-05-15
Sakkunnig : Marcus Gry, ämnesråd, fr.o.m. 2020-10-26 t.o.m. 2021-12-21
Sakkunnig : Unni Mannerheim, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-02-03 t.o.m. 2021-12-31
Sakkunnig : Eva Molander, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-10-26 t.o.m. 2021-12-21
Sakkunnig : Lisa Ståhlberg, kansliråd, fr.o.m. 2020-10-26 t.o.m. 2022-05-15
Sakkunnig : Sara Tunlid, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-10-10 t.o.m. 2022-05-15
Sakkunnig : Jessika Yin, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-10-26 t.o.m. 2021-02-02
Expert : Lena Hellberg, enhetschef, fr.o.m. 2020-10-26 t.o.m. 2022-05-15
Expert : Nils Janlöv, projektdirektör, fr.o.m. 2020-10-26 t.o.m. 2022-05-15
Expert : Anna-Karin Nyqvist, enhetschef, fr.o.m. 2020-10-26 t.o.m. 2022-05-15
Huvudsekreterare : Helena von Knorring, t.f. enhetschef, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2022-05-31
Sekreterare : Martin Färnsten, ämnesråd, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-06-30
Sekreterare : Cecilia Ivarsson, utredningssekreterare, fr.o.m. 2021-10-07 t.o.m. 2022-05-31
Sekreterare : Lisa Landerholm, apotekare, fr.o.m. 2020-10-19 t.o.m. 2020-05-31
Sekreterare : Lisa Landerholm, apotekare, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-05-31
Sekreterare : Lisa Landerholm, apotekare, fr.o.m. 2021-08-24 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Lisa Landerholm, apotekare, fr.o.m. 2022-01-01 t.o.m. 2022-05-15
Sekreterare : Åsa Ljungvall, utredare, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2022-05-31
Sekreterare : Hanna Wallin, projektledare, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2022-05-15
Sekreterare : Nadja Zandpour, jurist, fr.o.m. 2021-01-11 t.o.m. 2022-05-15
Sekreterare : Göran Zetterström, f.d. utredare, fr.o.m. 2020-11-18 t.o.m. 2021-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman