Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna Wibom

Sök kontaktuppgifter till Anna Wibom på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna Wibom

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna Wibom medverkat i ( 3 st. ):

Utredningen om civilt försvar (Ju 2018:05) [ Pågående ]
Utredningen om civilt försvar (Ju 2018:05)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-08-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:79 och dir. 2019:98
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100 A, Stockholm
Uppdraget beräknas vara slutfört senast den 1 mars 2021.
Medverkande :
Särskild utredare : Barbro Holmberg, f.d. landshövding, fr.o.m. 2019-05-06
Taha Alexandersson, stf. krisberedskapschef, fr.o.m. 2019-09-10
Joakim Evertson, enhetschef, fr.o.m. 2019-09-10
Stefan Hector, enhetschef, fr.o.m. 2019-11-07
Mikael Holmer, avdelningschef, fr.o.m. 2019-09-10
Martin Lundin, kommissarie, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2019-11-06
Catrin Molander, enhetschef, fr.o.m. 2019-09-10
Minna Nyman, avdelningschef, fr.o.m. 2020-05-27
Göran Nyqvist, kommissarie, fr.o.m. 2019-09-10
Per-Erik Nyström, nationell dricksvattensamordnare, fr.o.m. 2019-09-10
Christer Sandell, tf. avdelningschef, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2020-05-26
Anna Wibom, projektledare, fr.o.m. 2019-09-10
Åsa Åhlén Hagman, handläggare, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Daniel Bergvall, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2020-08-16
Sakkunnig : Kristina Bram, kansliråd, fr.o.m. 2020-08-20
Sakkunnig : Adrienne Coyet Folke, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Henrik Engvall, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Håkan Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-27 t.o.m. 2020-05-10
Sakkunnig : Fredrik Friberg, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Karolina Gustafson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2020-10-29
Sakkunnig : Julia Hagberg, kansliråd, fr.o.m. 2020-08-17
Sakkunnig : Sara Jendi Linder, ämnesråd, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2020-05-26
Sakkunnig : Stefan Karlsson, ämnesråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Sofia Knapp, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Karolina Lemoine, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Erik Lenntorp, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Åsa Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Kierstin Petersson Grawé, ämnesråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Anita Wetterlöf Ajaxon, ämnesråd, fr.o.m. 2019-11-06
Expert : Camilla Asp, avdelningschef, fr.o.m. 2019-09-10
Expert : Ann-Sofie Eriksson, sektionschef, fr.o.m. 2019-09-10
Expert : Carl Fredrik Graf, landshövding, fr.o.m. 2019-09-10
Expert : Gabor Nagy, avdelningschef, fr.o.m. 2019-09-10
Expert : Minna Nyman, avdelningschef, fr.o.m. 2020-05-27
Sekreterare : Magnus Dyberg-Ek, samordningsansvarig, fr.o.m. 2019-05-06
Sekreterare : Tommy Forsell, utskottshandläggare, fr.o.m. 2020-04-01
Sekreterare : Liv Hammargren, utvärderare, fr.o.m. 2019-08-12
Sekreterare : Leif Isberg, fd. länsexpert, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2020-10-31
Sekreterare : Maria Kaiser, föredragande, fr.o.m. 2019-08-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om bredband i små orter (N 2007:07) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Utredningen om bredband i små orter (N 2007:07)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-07-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:118
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:40 Bredband till hela landet
Medverkande :
Särskild utredare : Åke Hedén, fr.o.m. 2007-07-26 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Björn IT-strateg Björk, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Björn Infrastrukturansvarig Galant, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Arne Granholm, kansliråd, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Karin Herstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Maria Häll, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Ingrid Eva-Marie Marklund, projektsamordnare, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Anna Mårtensson, systemutvecklare, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Mikael von Otter, ansvarig chef för branschfrågor, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Staffan Viberg, utvecklingschef, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Expert : Anna Wibom, handläggare, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-04-18
Huvudsekreterare : Anna Gillholm, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2008-04-18
Sekreterare : Christina Henryson, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2008-04-18
Sekreterare : Nils Hertzberg, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2008-04-18
Sekreterare : Jerker Sjögren, fr.o.m. 2007-09-03 t.o.m. 2008-04-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2007:118 Bredband i små orter och på landsbygd [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:40 Bredband till hela landet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Post- och kassaserviceutredningen (N 2003:09) [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
Post- och kassaserviceutredningen (N 2003:09)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-10-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:117
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:5 Postmarknad i förändring
Medverkande :
Särskild utredare : Susanne Lindh, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Peter Andersson, universitetslektor, fr.o.m. 2004-06-08 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Mats Bergman, docent, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-02-23
Expert : Maria Eka, kansliråd, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-01-12
Expert : Louise Eriksson, byrådirektör, fr.o.m. 2004-06-08 t.o.m. 2005-01-26
Expert : Josefin Grolander, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-10-31
Expert : Maria Hallqvist, kansliråd, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-06-07
Expert : Lennart Helgesson, ordförande, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Lars Hultkrantz, professor, fr.o.m. 2004-03-02 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Niklas Karlendal, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-01-13 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Johan Krabb, utredare, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-01-12
Expert : Jens Magnusson, kansliråd, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Anders Nauclér, rättssakkunnig, fr.o.m. 2004-11-01 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Martin Olauzon, utredare, fr.o.m. 2004-01-13 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Gunnel Schön, avdelningschef, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Sten Selander, avdelningschef, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Thomas Wanke, regionchef, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2005-01-25
Expert : Christina Westerling, enhetschef, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-06-07
Expert : Anna Wibom, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-01-12
Sekreterare : Christina Henrysson, fr.o.m. 2003-12-08 t.o.m. 2005-01-03
Sekreterare : Hans Öjemark, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2005-02-06
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:52 Samhällets behov av betaltjänster [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2005:5 Postmarknad i förändring [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman