Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna Dammert

Sök kontaktuppgifter till Anna Dammert på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna Dammert

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna Dammert medverkat i ( 3 st. ):

Modersmål och studiehandledning på modersmål i grundskolan och motsvarande skolformer (U 2018:04) [ Avslutad 2019 ] [ Expert ]
Modersmål och studiehandledning på modersmål i grundskolan och motsvarande skolformer (U 2018:04)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2019
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-05-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:38 och dir. 2018:103
Lokal : Garnisonen, 103 33 Stockholm
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:18 För flerspråkighet, kunskapsutveckling och inkludering - Modersmålsundervisning och studiehandledning på modersmål
Medverkande :
Särskild utredare : Nihad Bunar, professor, fr.o.m. 2018-05-09 t.o.m. 2019-05-03
Expert : Andrej Andreewitch, undervisningsråd, fr.o.m. 2018-09-28 t.o.m. 2019-05-03
Expert : Hülya Basaran, projektledare, fr.o.m. 2018-09-28 t.o.m. 2019-05-03
Expert : Josefin Claesson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-28 t.o.m. 2019-05-03
Expert : Anna Dammert, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-28 t.o.m. 2019-05-03
Expert : Réka Gödri-Mártis, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-09-28 t.o.m. 2019-05-03
Expert : Arvid Hedlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-28 t.o.m. 2019-05-03
Expert : Laila Höglund, projektledare, fr.o.m. 2018-09-28 t.o.m. 2019-05-03
Expert : Teresia Ståhle Löfgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-28 t.o.m. 2019-05-03
Sekreterare : Anna Bergqvist, jurist, fr.o.m. 2018-08-27 t.o.m. 2019-05-08
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Kulturskoleutredningen (Ku 2015:02) [ Avslutad 2016 ] [ Expert ]
Kulturskoleutredningen (Ku 2015:02)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-04-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:46 och dir. 2016:44
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:69 En inkluderande kulturskola på egen grund
Medverkande :
Särskild utredare : Monica Lindgren, professor, fr.o.m. 2015-05-01 t.o.m. 2016-10-30
Expert : Malin Bolinder, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-10-23
Expert : Lotta Brilioth Biörnstad, koordinator för barn- och ungdomskulturfrågor, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-10-23
Expert : Anna Dammert, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-04-10
Expert : Carin Khakee, kansliråd, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-10-23
Expert : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-10-23
Expert : Håkan Sandström, undervisningsråd, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-10-23
Expert : Anna Spinell, rättssakkunnig, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-09-29
Expert : Göran Wennborg, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-11 t.o.m. 2016-10-23
Sekreterare : Claes Ericsson, fr.o.m. 2015-08-03 t.o.m. 2016-09-30
Sekreterare : Johanna Lantz, fr.o.m. 2015-09-09 t.o.m. 2016-09-30
Sekreterare : Ulrika Lindblad, fr.o.m. 2015-08-03 t.o.m. 2016-10-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:69 En inkluderande kulturskola på egen grund [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen Gestaltad livsmiljö (Ku 2014:02) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Utredningen Gestaltad livsmiljö (Ku 2014:02)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-05-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:69 och dir. 2015:24
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:88 Gestaltad livsmiljö - en ny politik för arkitektur, form och design
Medverkande :
Särskild utredare : Christer Larsson, stadsbyggnadsdirektör, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Anna Dammert, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-03-23 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Claes Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-10-14
Expert : David Ek, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-26 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Maria Hansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-01-25
Expert : Karin von Hedenberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-01-25
Expert : Marcus Hellqvist, fr.o.m. 2015-03-23 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Sverker Lindblad, fr.o.m. 2015-03-23 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Kerstin Lokrantz, ämnesråd, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Ludvig Lundgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Gerd Mörck, fr.o.m. 2015-03-23 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Henrietta Schönenstern, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-03-22
Expert : Anna Carin Thomér, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-10-14
Sekreterare : Anna Bellander, fr.o.m. 2014-09-23 t.o.m. 2015-10-30
Sekreterare : Christina Zetterlund, fr.o.m. 2014-09-23 t.o.m. 2015-10-14
Huvudsekreterare : Per-Magnus Nilsson, fr.o.m. 2014-08-04 t.o.m. 2015-10-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:88 Gestaltad livsmiljö – en ny politik för arkitektur, form och design [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman