: : :

Medverkande i utredning : Anki Carlsson

Sök kontaktuppgifter till Anki Carlsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Anki Carlsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anki Carlsson medverkat i ( 2 st. ):

Råd för migrations- och asylpolitiska barnfrågor (UD 2003:B) [Organ inom Regeringskansliet] [ Pågående ] [ Ledamot ]

Råd för migrations- och asylpolitiska barnfrågor (UD 2003:B)Organ inom Regeringskansliet


Beteckning : UD 2003:B
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2019-01-25
Status : Pågående P
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-11-13
Direktiv för
Lokal : Malmtorgsgatan 3, 103 39 STOCKHOLM
Rådets arbete är inte tidsbegränsat.

Sammansättning


Ledamot : Atler, Sandra, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Björn, Åke, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Björn, Åke, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Bellander, Eva, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2006-01-16
Ledamot : Carlsson, Anki, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Clomén, Dick, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Danielsson, Torgny, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Ginsburg, Bengt-Erik, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Gustavsson, Torgny, fr.o.m. 2004-02-10 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Gustavsson, Torgny, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Heilborn, Christina, fr.o.m. 2006-01-31 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Heilborn, Christina, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Hessle, Marie, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Hülphers, Olof, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Hülphers, Olof, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Jacobson, Monica, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Larsson Bellander, Eva, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Lennartsson, Maria, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Lennartsson, Maria, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Lindberg, Tor, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Lindberg, Tor, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Lundin, Björn, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-02-09
Ledamot : Malmberg, Fredrik, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Nyberg, Lena, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Olsson, Lars, fr.o.m. 2006-01-17 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Palmér, Ingela, fr.o.m. 2004-09-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Palmér, Ingela, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Sandesjö, Håkan, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2006-06-05
Ledamot : Wessel, Anna, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Wessel, Anna, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Sekreterare : Edlund, Jennie, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2006-12-31
Sekreterare : Ekfeldt Nyman, Sofia, fr.o.m. 2007-11-12
Sekreterare : Heilborn, Christina, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-02-08
Sekreterare : Neiglick, Erica, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2007-09-30
Sekreterare : Nordin Skult, Maria, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Sekreterare : Stenström, Erik, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2005-05-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Rådet för flykting- och invandringsfrågor (UD 1997:A) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2008 ] [ Ersättare ]
Rådet för flykting- och invandringsfrågor (UD 1997:A) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-04-03
Rådets arbete är inte tidsbegränsat.
Medverkande :
Ledamot : Cecilia Kaijser, flyktinghandläggare, fr.o.m. 1998-09-22 t.o.m. 1999-10-31
Ledamot : Anita Klum, generalsekreterare, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-04-27
Ledamot : Jonas Nilsson, flyktinghandläggare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Ann-Marie Orler, generalsekreterare, fr.o.m. 1997-04-28 t.o.m. 1998-09-21
Ledamot : Madelaine Seidlitz, flyktinghandläggare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Carl Söderbergh, generalsekreterare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Cecilia Kaijser, flyktinghandläggare, fr.o.m. 1998-04-28 t.o.m. 1998-09-21
Ledamot : George Joseph, flyktingsamordnare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Joseph George, flyktingsamordnare, fr.o.m. 2002-10-01
Ledamot : Angélica Pérez, kurator, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Michael Williams, stiftskonsulent, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Britta Flodin, pensionär, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Birgitta Olsson, psykolog, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Ali Ahlirof, flyktingmottagare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Ulla Kullenberg, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Vivianne Nisell, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Sergio Garay, ordförande, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1999-03-24
Ersättare : Kerstin Kliman, invandrarkonsulent, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1999-03-24
Ersättare : Marja Sevenius, invandrarbyråchef, fr.o.m. 1999-03-25 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Alpha Wikner, tolkadministratör, fr.o.m. 1998-04-28 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Anders Sundquist, kanslichef, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2004-12-31
Ersättare : Anki Carlsson, handläggare, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Anders Sundqvist, kanslichef, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Anki Carlsson, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Christa Nyblom, jur.kand., fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Christina Heilborn, jurist, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Anne-Marie Persson, sektionschef, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Eva Larsson Bellander, programhandläggare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Benny Marcel, sektionschef, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Concetta Taliercio Mohlin, jurist, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Kristina Swiech, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Tor Lindberg, professor, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Margareta Bondestam, skolöverläkare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Anders Hjern, läkare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Henry Ascher, läkare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Eva Norström, ordförande, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Ingemar Strandberg, vice ordförande, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Kerstin Billinger, stiftsadjunkt, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Leena Björstedt, konsulent, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Daniel Calero Davy, stiftsadjunkt, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Leena Björstedt, konsulent, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Matz Larsson, bitr. länspolismästare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Siv Castemark, kommissarie, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Siv Castemark, kommissarie, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Leif Öhman, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Lars Carlsson, enhetschef, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Eva Ulfvebrand, sakkunnig, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Eva Ulvebrand, expert, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Brita Sydhoff, chef, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Lena Isaksson, advokat, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Olle Hancock, advokat, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Lena Isaksson, advokat, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Olle Hancock, advokat, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Helene Müller, konsulent, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Johnny Björnler, invandrarkonsulent, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Misha Jakksic, ortodox samordnare, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2004-12-31
Ersättare : Margareta Björn, diakonisekreterare, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2004-12-31
Ersättare : Margareta Björn, diakonisekreterare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Johnny Björnler, invandrarkonsulent, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Lena Rösell, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Margareta Björn, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Ingela Palmér, leg. psykolog, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Westin : Charles Westin, professor, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Carl Refugee Law Training Officer Söderbergh, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Anki Eriksson, Senior PI Officer, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ersättare : Pirjo Dupuy, Deputy Representative, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Ersättare : Brian Gorlich, Refugee Law Training, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Annika Lindén, bitr. regionchef, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Måns Nyberg, tjänsteman, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Mahmoud Aldebe, konsult, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Helena Benouda, sekreterare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Ali Ahlirof, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ersättare : Marie Ström, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Kerstin Billinger, stiftsadjunkt, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Lars Carlsson, enhetschef, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Joseph George, flyktingsamordnare, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Christina Heilborn, jurist, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Lena Isaksson, advokat, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Cecilia Kaijser, flyktinghandläggare, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-10-31
Ledamot : Matz Larsson, bitr. länspolismästare, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Tor Lindberg, professor, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Helene Müller, konsulent, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Eva Norström, ordförande, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Ingela Palmér, leg. psykolog, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Angélica Pérez, A kurator, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Anders Sundqvist, kanslichef, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Carl Söderbergh, Refugee Law Training Officer, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Michael Williams, stiftskonsulent, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Johnny Björnler, invandrarkonsulent, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Leena Björstedt, konsulent, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Margareta Bondestam, skolöverläkare, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Siv Castemark, kommissarie, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Pirjo Dupuy, Deputy Representative, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Britta Flodin, pensionär, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Olle Hancrock, advokat, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Benny Marcel, sektionschef, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Christa Nyblom, jur.kand., fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Ingemar Strandberg, vice ordförande, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Eva Ulfvebrand, sakkunnig, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 1999-12-31
Ersättare : Charles Westin, professor, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-09-30
Sekreterare : Margareta Hörnlund, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-04-07 t.o.m. 1998-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman