Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Agneta Blom

Sök kontaktuppgifter till Agneta Blom på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Agneta Blom

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Agneta Blom medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om ett effektivare arbete för att förebygga våldsbejakande extremism (Ju 2012:09) [ Avslutad 2013 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om ett effektivare arbete för att förebygga våldsbejakande extremism (Ju 2012:09)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-05-31
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:57
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:81 När vi bryr oss - förslag om samverkan och utbildning för att effektivare förebygga vårdsbejakande extremism
Medverkande :
Särskild utredare : Eskil Franck, överdirektör, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2013-12-31
Expert : Camilla Abrahamsson, kansliråd, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Agnes Alm, handläggare, fr.o.m. 2012-07-11 t.o.m. 2013-04-30
Expert : Håkan Aronsson, utredare, fr.o.m. 2013-01-21 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Greta Berg, handläggare, fr.o.m. 2013-03-25 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Dilsa Demirbag-Sten, journalist, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Mohammad Fazlhashemi, professor, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Lena Hallberg, handläggare, fr.o.m. 2012-10-18 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Annika Hjelm, undervisningsråd, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Liselotte Jergard, kommissarie, fr.o.m. 2013-05-01 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Andreas Kvarnängen, handläggare, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-03-24
Expert : Göran Lindmark, tf. enhetschef, fr.o.m. 2013-01-21 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Daniel Lindvall, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-04-30
Expert : Helene Lööw, docent, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Anna-Lena Lodenius, journalist, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Christer Mattsson, enhetschef, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Lotta Nilsson, utredare, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-01-20
Expert : Jonathan Peste, chefsanalytiker, fr.o.m. 2012-07-11 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Abby Peterson, professor, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Daniel Poohl, verkst. direktör, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Katarina Rydberg, enhetschef, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-01-20
Expert : Magnus Sandelin, journalist, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Torgny Sandgren, utredare, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2012-10-17
Expert : Hanga Sántha, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-05-01 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Katja Wahlsten, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Örjan Wallin, handläggare, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Expert : Robert Örell, verksamhetschef, fr.o.m. 2012-06-20 t.o.m. 2013-12-16
Sekreterare : Agneta Blom, fil.dr. docent, fr.o.m. 2012-08-13 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Karin Wiström, projektledare, fr.o.m. 2012-06-15 t.o.m. 2014-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Kommittén om hot och våld mot förtroendevalda (Ju 2004:07) [ Avslutad 2006 ] [ Sekreterare ]
Kommittén om hot och våld mot förtroendevalda (Ju 2004:07)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-06-29
Direktiv för kommittén, se dir. 2004:102
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2006:46 Jakten på makten - Underlag för presentation av kartläggningen om trakasserier, hot och våld mot förtroendevalda - I mediernas våld? En antologi från kommittén om hot och våld mot förtroendevalda
Medverkande :
Ordförande : Berit Högman, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-07-29 t.o.m. 2006-06-30
Ledamot : Ingrid Amren, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : Erik Carlsson, studerande, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : Stig Davidsson, kommunalråd, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : Marita Engström, socionom, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : John Glas, landstingsledamot i Haninge, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : Lena Ludvigsson, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : Ola Nilsson, funktionär, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : Carl-Axel Roslund, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : Birgitta Södertun, kommunalråd, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Ledamot : Lars Wegendahl, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Sakkunnig : Sara Deltér, utredare, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Sakkunnig : Kerstin Hardenstedt, projektledare (avliden), fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Sakkunnig : Katarina Sundberg, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-04-12 t.o.m. 2006-04-30
Expert : Gunnar Adell, bitr. överåklagare, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2006-04-30
Expert : Klara Cederlund, rättssakkunnig, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Expert : Astrid Eklund, chefsåklagare, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Expert : Martina Holmgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2005-04-11
Expert : Bo Hägglund, kriminalkommissarie, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Expert : Therese Naess, kriminalkommissarie, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Expert : Roberth Nordh, hovrättsråd, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2006-04-30
Expert : Martin Valfridsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Expert : Daniel Vesterhav, utredare, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2006-04-30
Sekreterare : Agneta Blom, universitetslektor, fr.o.m. 2004-11-01 t.o.m. 2006-06-30
Sekreterare : Monica Nebelius, hovrättsassessor, fr.o.m. 2004-10-06 t.o.m. 2006-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2004:102 Hot och våld mot förtroendevalda

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2006:46 Jakten på makten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman