Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Åsa Nordström

Sök kontaktuppgifter till Åsa Nordström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Åsa Nordström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Åsa Nordström medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen Stärkt assistans (S 2020:01) [ Avslutad 2021 ] [ Expert ]
Utredningen Stärkt assistans (S 2020:01)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-01-23
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:3 och dir. 2020:90
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm, tel. 08-405 59 22 (Agdalen)
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 24 maj 2021.
Medverkande :
Särskild utredare : Fredrik Malmberg, generaldirektör, fr.o.m. 2020-01-23
Sakkunnig : Joanna Hägg, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-11-16
Sakkunnig : Axel Ingvarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-01-01
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-20 t.o.m. 2020-11-15
Sakkunnig : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-20 t.o.m. 2020-11-15
Sakkunnig : Janna Törneman, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-20
Sakkunnig : Hedvig Westphal, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-11-16
Sakkunnig : Veronica Widell Edlund, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-04-20
Sakkunnig : Petra Zettergren Ferngren, ämnesråd, fr.o.m. 2020-04-20
Sakkunnig : Charlotta Örn, kansliråd, fr.o.m. 2020-02-20 t.o.m. 2020-12-31
Expert : Cecilia Blanck, verksamhetschef, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Ellinor Englund, förbundsjurist, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Jonas Franksson, styrelseordförande, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Signe Holmlund Armerin, verksamhetsutvecklare, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Sophie Karlsson, verksamhetsansvarig, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Mikael Klein, intressepolitisk chef, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Emelie Lindahl, avdelningschef, fr.o.m. 2020-04-20 t.o.m. 2020-10-01
Expert : Nawfal Naji, förbundsjurist/kanslichef, fr.o.m. 2020-04-20 t.o.m. 2020-05-26
Expert : Åsa Nordström, utredare, fr.o.m. 2020-10-02
Expert : Maria Persdotter, förbundsordförande, fr.o.m. 2020-05-28
Expert : Jesper Symreng, jurist, fr.o.m. 2020-04-20
Sekreterare : Tomas Agdalen, utredare, fr.o.m. 2020-02-19 t.o.m. 2021-05-26
Sekreterare : Brigitta Hultblad, kansliråd, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-04-30
Sekreterare : Nina Karnehed, analytiker, fr.o.m. 2020-04-16 t.o.m. 2021-05-26
Sekreterare : Katarina Leffler, inspektör, fr.o.m. 2020-03-01 t.o.m. 2021-05-24
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Arbetsgrupp med uppgift att utveckla indikatorer för barnpolitiken (S 2005:B) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2007 ] [ Ledamot ]
Arbetsgrupp med uppgift att utveckla indikatorer för barnpolitiken(S 2005:B)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-04-21
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Ds 2005:59 Ett uppföljningssystem för barnpolitiken - delrapport
Ds 2007:9 Ett uppföljningssystem för barnpolitiken - slutrapport
Medverkande :
Ordförande : Tarja Birkoff, kansliråd, fr.o.m. 2006-02-08
Ordförande : Carin Socialdepartementet Jahn, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-02-07
Ledamot : Inger Barnombudsmannen Andersson-Kagios, fr.o.m. 2005-05-25
Ledamot : Inger Ungdomsstyrelsen Ashing, fr.o.m. 2005-05-25
Ledamot : Tarja Socialdepartementet Birkoff, fr.o.m. 2006-02-08
Ledamot : Carin Statens Bokedahl, folkhälsoinstitut, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-09-07
Ledamot : Per Utbildnings- Båvner, och kulturdepartementet, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-10-25
Ledamot : Maria Utbildnings- Caryll, och kulturdepartementet, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-09-07
Ledamot : Abigail Justitiedepartementet Choate, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Gudrun Dahlberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-10-26
Ledamot : Bengt Socialdepartementet Eklind, fr.o.m. 2005-05-25
Ledamot : Arne Fors, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2006-02-06
Ledamot : Annika Skolverket Haglund, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-04-27
Ledamot : Gigi Sveriges Kommuner Isaksson, och Landsting, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-10-25
Ledamot : Bettina Finansdepartementet Kashefi, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Kenneth Barnombudsmannen Ljung, fr.o.m. 2005-05-25
Ledamot : Åsa SCB Nordström, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-10-25
Ledamot : Kjell Nyman, departementsråd, fr.o.m. 2006-10-26
Ledamot : Madeleine Nyman, undervisningsråd, fr.o.m. 2006-04-28
Ledamot : Abukar Finansdepartementet Omarsson, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-02-07
Ledamot : Thomas Finansdepartementet Pettersson, fr.o.m. 2006-02-08 t.o.m. 2006-10-25
Ledamot : Katarina Rickardson, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-10-26
Ledamot : Thomas Sveriges Kommuner Rostock, och Landsting, fr.o.m. 2005-05-25
Ledamot : Ingrid Sjöberg, utredare, fr.o.m. 2006-10-26
Ledamot : Daniel Justitiedepartementet Sjölund, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2006-04-27
Ledamot : Annika Socialstyrelsen Öquist, fr.o.m. 2005-05-25
Sekreterare : Håkan Socialdepartementet Nyman, fr.o.m. 2005-05-25
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2  Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 2005:59 Ett uppföljningssystem för barnpolitiken [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
Ds 2007:9 Ett uppföljningssystem för barnpolitiken [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman