Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen om ny plattform för musiken (Ku 2009:01)

Offentlig utredning under Kulturdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen om ny plattform för musiken (Ku 2009:01) [ Avslutad 2010 ]

Offentlig utredning under Kulturdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 6 ♂ 5 ) :

Eric Sjöström  []  ( Särskild utredare )
Hans Enflo  []  ( Expert )
Pia Nyström  []  ( Expert )
Mika Romanus  []  ( Expert )
Björn Stålne  []  ( Expert )
Katja Wahlsten  []  ( Expert )
Kent Wiberg  []  ( Expert )
Lotta Brilioth Biörnstad  []  ( Sekreterare )
Annika Högland  []  ( Bitr. sekreterare )
Jakob Kihlberg  []  ( Sekreterare )
Anna Lindal  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen om ny plattform för musiken (Ku 2009:01)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-10-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:96
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:12 I samspel med musiklivet - en ny nationell plattform för musiken
Medverkande :
Särskild utredare : Eric Sjöström, direktör, fr.o.m. 2009-11-01 t.o.m. 2010-02-21
Expert : Hans Enflo, kansliråd, fr.o.m. 2009-11-01 t.o.m. 2010-02-21
Expert : Pia Nyström, adm. samordnare, fr.o.m. 2009-11-01 t.o.m. 2010-02-21
Expert : Mika Romanus, enhetschef, fr.o.m. 2009-11-01 t.o.m. 2010-02-21
Expert : Björn Stålne, W direktör, fr.o.m. 2009-11-01 t.o.m. 2010-02-21
Expert : Katja Wahlsten, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-11-01 t.o.m. 2010-02-21
Expert : Kent Wiberg, direktör, fr.o.m. 2009-11-01 t.o.m. 2010-02-21
Sekreterare : Lotta Brilioth Biörnstad, fr.o.m. 2009-11-09 t.o.m. 2010-02-19
Sekreterare : Annika Högland, fr.o.m. 2010-02-16 t.o.m. 2010-02-28
Sekreterare : Jakob Kihlberg, fr.o.m. 2009-11-02 t.o.m. 2010-02-15
Sekreterare : Anna Lindal, fr.o.m. 2009-11-02 t.o.m. 2010-02-15
Biträdande sekreterare : Annika Högland, fr.o.m. 2009-11-10 t.o.m. 2010-02-15

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman