Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen om inrättande av en ny myndighet för tillväxtpolitiska utvärderingar och analyser (N 2008:11)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen om inrättande av en ny myndighet för tillväxtpolitiska utvärderingar och analyser (N 2008:11) [ Avslutad 2009 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 6 st. ♀ 2 ♂ 4 ) :

Dan Hjalmarsson  []  ( Sakkunnig )
Jan Magnusson  []  ( Särskild utredare )
Christer Hedvall  []  ( Expert )
Maria Kain  []  ( Expert )
Björn Hagman  []  ( Huvudsekreterare )
Ingela Englund  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen om inrättande av en ny myndighet för tillväxtpolitiska utvärderingar och analyser (N 2008:11)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-05-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:68
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Dan Hjalmarsson, fr.o.m. 2009-02-01 t.o.m. 2009-03-31
Särskild utredare : Jan Magnusson, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-01-31
Sakkunnig : Dan Hjalmarsson, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-01-31
Expert : Christer Hedvall, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-03-31
Expert : Maria Kain, fr.o.m. 2008-12-10 t.o.m. 2009-03-31
Huvudsekreterare : Björn Hagman, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-04-29
Sekreterare : Ingela Englund, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-04-14

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman