Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Frekvensutredningen (N 2007:08)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Frekvensutredningen (N 2007:08) [ Avslutad 2008 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 14 st. ♀ 6 ♂ 8 ) :

Nils Gunnar Billinger  []  ( Särskild utredare )
Anders Hintze  []  ( Sekreterare )
Malen Lindman  []  ( Sekreterare )
Marcus Boklund  []  ( Sekreterare )
My Bergdahl  []  ( Expert )
Erik Bohlin  []  ( Expert )
Göran Bäck  []  ( Expert )
Linus Fredriksson  []  ( Expert )
Carl Jeding  []  ( Expert )
Ulf Körner  []  ( Expert )
Kristin Mattsson Örnulf  []  ( Expert )
Carol Paraniak  []  ( Expert )
Helene Ramqvist  []  ( Expert )
Helena Strömbäck  []  ( Expert )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Frekvensutredningen (N 2007:08)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-07-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:111 och dir. 2008:74
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:72 Effektivare signaler
Medverkande :
Särskild utredare : Nils Gunnar Billinger, fr.o.m. 2007-07-19 t.o.m. 2008-07-30
Expert : My Enhetschef Bergdahl, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-06-30
Expert : Erik Professor Bohlin, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-06-30
Expert : Göran Militärsakkunnig Bäck, fr.o.m. 2008-03-07 t.o.m. 2008-06-30
Expert : Linus Departementssekreterare Fredriksson, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-06-30
Expert : Carl Departementssekreterare Jeding, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-06-30
Expert : Ulf Professor Körner, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-06-30
Expert : Kristin Föredragande Mattsson Örnulf, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2006-06-30
Expert : Carol Militärsakkunnig Paraniak, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-03-06
Expert : Helene Rättssakkunnig Ramqvist, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-06-30
Expert : Helena Kansliråd Strömbäck, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-06-30
Sekreterare : Anders Hintze, fr.o.m. 2007-10-16 t.o.m. 2008-06-30
Sekreterare : Malen Lindman, fr.o.m. 2007-10-15 t.o.m. 2008-06-30
Sekreterare : Marcus Boklund, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-06-30

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman