Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Folkbokföringsutredningen (Fi 2007:11)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Folkbokföringsutredningen (Fi 2007:11) [ Avslutad 2009 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Betänkanden av utredningen ( 2 st. ) :

Medverkande i utredningen ( 18 st. ♀ 10 ♂ 8 ) :

Birgitta Pettersson  []  ( Särskild utredare )
Ann Sofi Agnevik  []  ( Expert )
Marie Ahlqvist Bresle  []  ( Expert )
Ann Aurén  []  ( Expert )
Sven Bergqvist  []  ( Expert )
Tomas Blomqvist  []  ( Expert )
Jaan Entson  []  ( Expert )
Magnus Forsberg  []  ( Expert )
Thomas Gäfvert  []  ( Expert )
Anita Janelm  []  ( Expert )
Tommy Lindberg  []  ( Expert )
Margareta Lindquist  []  ( Expert )
Jessica Löfvenholm  []  ( Expert )
Johan Modin  []  ( Expert )
Ulrik Tideström  []  ( Expert )
Maria Åhrling  []  ( Expert )
Sonja Huldén  []  ( Sekreterare )
Anna Sjöstrand  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Folkbokföringsutredningen (Fi 2007:11)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-09-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:123 och dir. 2008:56
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:60 Personnummer och samordningsnummer - delbetänkande
SOU 2009:75 Folkbokföringen
Medverkande :
Särskild utredare : Birgitta Pettersson, fr.o.m. 2007-09-06 t.o.m. 2009-09-10
Expert : Ann Sofi Agnevik, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Marie Ahlqvist Bresle, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Ann Aurén, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Sven Bergqvist, fr.o.m. 2008-09-04
Expert : Tomas Blomqvist, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Jaan Entson, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Magnus Forsberg, fr.o.m. 2008-09-04
Expert : Thomas Gäfvert, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Anita Janelm, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Tommy Lindberg, fr.o.m. 2008-09-04
Expert : Margareta Lindquist, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Jessica Löfvenholm, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Johan Modin, fr.o.m. 2007-11-26
Expert : Ulrik Tideström, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2008-09-03
Expert : Maria Åhrling, fr.o.m. 2007-11-26
Sekreterare : Sonja Huldén, fr.o.m. 2008-02-15 t.o.m. 2009-10-02
Sekreterare : Anna Sjöstrand, fr.o.m. 2007-10-29 t.o.m. 2009-09-10

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman