Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (Jo 2004:06) om fiskevårdens finansiering

Offentlig utredning under Jordbruksdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (Jo 2004:06) om fiskevårdens finansiering [ Avslutad 2005 ]

Offentlig utredning under Jordbruksdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 1 ♂ 10 ) :

Gösta Gunnarsson  []  ( Särskild utredare )
Bo Bengtsson  []  ( Expert )
Martin Engström  []  ( Expert )
Anders Gustafsson  []  ( Expert )
Reine Johansson  []  ( Expert )
Anna Helena Lindahl  []  ( Expert )
Stefan Nyström  []  ( Expert )
Tommie Sjöberg  []  ( Expert )
Tico Söderlindh  []  ( Expert )
Martin Andersson  []  ( Sekreterare )
Martin Rydgren  []  ( Bitr. sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (Jo 2004:06) om fiskevårdens finansiering
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-09-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:133 och dir. 2005:27
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:76 Fiskevårdens finansiering
Medverkande :
Särskild utredare : Gösta Gunnarsson, landshövding, fr.o.m. 2004-09-30
Expert : Bo Bengtsson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2005-01-01
Expert : Martin Engström, fiskekonsulent, fr.o.m. 2005-01-01
Expert : Anders Gustafsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2005-01-01
Expert : Reine Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2005-03-08
Expert : Anna Helena Lindahl, enhetschef, fr.o.m. 2005-01-01
Expert : Stefan Nyström, generalsekreterare, fr.o.m. 2005-01-01
Expert : Tommie Sjöberg, departementsråd, fr.o.m. 2005-01-01
Expert : Tico Söderlindh, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-01-01
Sekreterare : Martin Andersson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-10-16
Bitr. sekreterare : Martin Rydgren, fr.o.m. 2004-11-01 t.o.m. 2005-10-16

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman