Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Aktiekontrolluppgiftsutredningen (Fi 2004:16)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Aktiekontrolluppgiftsutredningen (Fi 2004:16) [ Avslutad 2006 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 17 st. ♀ 9 ♂ 8 ) :

Hases Per Sjöblom  []  ( Särskild utredare )
Stefan Holgersson  []  ( Sakkunnig )
Jerker Löfgren  []  ( Sakkunnig )
Ella Grundell  []  ( Expert )
Jörgen Grönlund  []  ( Expert )
Katarina Holmberg  []  ( Expert )
Anna Jansson  []  ( Expert )
Magnus Johansson  []  ( Expert )
Marie Jönsson  []  ( Expert )
Carin Lanke  []  ( Expert )
Hans Levén  []  ( Expert )
Robert Påhlsson  []  ( Expert )
Lena Sellgren  []  ( Expert )
Annica Woods  []  ( Expert )
Erik Zetterström  []  ( Expert )
Nina Norlin  []  ( Sekreterare )
Eva Broms  []  ( Expert )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Aktiekontrolluppgiftsutredningen (Fi 2004:16)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-07-08
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:105 och dir. 2005:122
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2006:35 Värdepapper och kontrolluppgifter
Medverkande :
Särskild utredare : Hases Per Sjöblom, fr.o.m. 2004-07-08 t.o.m. 2006-04-06
Sakkunnig : Stefan Holgersson, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2004-11-23
Sakkunnig : Jerker Löfgren, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Eva Brom, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Ella Grundell, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Jörgen Grönlund, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Katarina Holmberg, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Anna Jansson, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Magnus Johansson, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Marie Jönsson, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-02-28
Expert : Carin Lanke, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Hans Levén, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-01-15
Expert : Robert Påhlsson, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Lena Sellgren, fr.o.m. 2005-11-11 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Annica Woods, fr.o.m. 2005-03-23 t.o.m. 2006-04-06
Expert : Erik Zetterström, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2005-11-10
Sekreterare : Nina Norlin, fr.o.m. 2004-10-01 t.o.m. 2006-04-30

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman