Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Byggkommittén (Fi 2004:15)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Byggkommittén (Fi 2004:15) [ Avslutad 2007 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 3 st. ♀ 0 ♂ 3 ) :

Sonny Modig  []  ( Byggsamordnare )
Ingvar Andersson  []  ( Sekreterare )
Juri Lutz  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Byggkommittén (Fi 2004:15)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-10-07
Direktiv för kommittén, se dir. 2004:138 och dir. 2007:41
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Delrapport Uppbyggnad och samordning av ett utvecklingsprogram för samhällsbyggnadssektorn
Slutrapport Utmärkt!
Medverkande :
Byggsamordnare : Sonny Modig, fr.o.m. 2004-10-07 t.o.m. 2007-04-29
Sekreterare : Ingvar Andersson, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2007-08-31
Sekreterare : Juri Lutz, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2006-12-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman