Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (N 2003:11) information till och samråd med arbetstagare

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (N 2003:11) information till och samråd med arbetstagare [ Avslutad 2004 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:85 Genomförande av direktivet om information och samråd [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 6 ♂ 5 ) :

Lena Svenaeus  []  ( Särskild utredare )
Catharina Nordlander  []  ( Expert )
Kent Brorsson  []  ( Ledamot )
Ingemar Hamskär  []  ( Ledamot )
Pelle Lantz  []  ( Ledamot )
Cajsa Linder  []  ( Ledamot )
Lena Maier  []  ( Ledamot )
Anna Nordin  []  ( Ledamot )
Göran Söderlöf  []  ( Ledamot )
Ulf Åkesson  []  ( Ledamot )
Petra Herzfeld Olsson  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (N 2003:11) information till och samråd med arbetstagare


Beteckning : N 2003:11
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-11
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-10-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:143
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Svenaeus, Lena, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-07-31
Expert : Nordlander, Catharina, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-08-13
Ledamot : Brorsson, Kent, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-08-13
Ledamot : Hamnskär, Ingemar, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-05-09
Ledamot : Lantz, Pelle, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-08-13
Ledamot : Linder, Cajsa, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-08-13
Ledamot : Maier, Lena, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-08-13
Ledamot : Nordin, Anna, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-08-13
Ledamot : Söderlöf, Göran, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2004-08-13
Ledamot : Åkesson, Ulf, fr.o.m. 2004-05-10 t.o.m. 2004-08-13
Sekreterare : Herzfeld Olsson, Petra, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-08-13

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman