Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Yngve Hjalmarson

Sök kontaktuppgifter till Yngve Hjalmarson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Yngve Hjalmarson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Yngve Hjalmarson medverkat i:

Utredningen (In 1997:06) om översyn av lagen om etnisk diskriminering [ Avslutad 1997 ] [ Expert ]
Utredningen (In 1997:06) om översyn av lagen om etnisk diskriminering
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1997:11.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:174 Räkna med mångfald? Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Margareta Wadstein, rådman, fr.o.m. 1997-05-14 t.o.m. 1997-11-30
Sakkunnig : Ann-Jeanette Eriksson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Lena Blixt, advokat, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Jan Edling, utredare, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Yngve Hjalmarson, ombudsman, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Karin Lindgren, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Göran Lindqvist, kansliråd, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Staffan Lundin, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Göran Söderlöf, sekreterare, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Anita Trogen, fil.kand, fr.o.m. 1997-05-27 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Aysegül Sungur, fil.kand, fr.o.m. 1997-07-07 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Elisabeth Wudie, jurist, fr.o.m. 1997-07-07 t.o.m. 1997-11-30
Sekreterare : Charlotte Ingvar-Nilsson, fr.o.m. 1997-06-14 t.o.m. 1997-12-15
Paul Lappalainen, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 1997-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman