Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ulf Qwarfordt

Sök kontaktuppgifter till Ulf Qwarfordt på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ulf Qwarfordt

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ulf Qwarfordt medverkat i:

Utredningen Från socialbidrag till arbete (S 2005:01) [ Avslutad 2007 ] [ Expert ]
Utredningen Från socialbidrag till arbete (S 2005:01)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-02-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2005:10, dir. 2006:72 och dir. 2006:120
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:2 Från socialbidrag till arbete
Medverkande :
Särskild utredare : Sture Korpi, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2005-02-07 t.o.m. 2007-01-25
Sakkunnig : Maria Caryll, kansliråd, fr.o.m. 2006-03-08 t.o.m. 2006-04-02
Sakkunnig : Mats Hedin, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2006-08-15
Sakkunnig : Jessica Lundahl, kansliråd, fr.o.m. 2005-09-01
Sakkunnig : Per Nyström, kansliråd, fr.o.m. 2005-08-18
Sakkunnig : Birgitta Ornbrant, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-08-18 t.o.m. 2006-08-14
Sakkunnig : Jonas Raber, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-03
Sakkunnig : Francisca Ramsberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-08-18
Sakkunnig : Niklas Sommelius, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-08-18 t.o.m. 2006-11-15
Sakkunnig : Karin Stillerud, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-08-18 t.o.m. 2005-08-31
Sakkunnig : Lisa Ståhlberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-11-16
Expert : Ale Friberg, enhetschef, fr.o.m. 2005-08-18
Expert : Ingrid Jonasson, utredare, fr.o.m. 2005-08-18
Expert : Torgny Sveriges Kommuner Ljungkvist, och Landsting, fr.o.m. 2005-09-01
Expert : Maria Ungdomsstyrelsen Nyman, fr.o.m. 2006-08-03
Expert : Ulf Qwarfordt, expert, fr.o.m. 2005-08-18
Expert : Pia Redlund, verksamhetschef, fr.o.m. 2005-08-18
Expert : Seppo Rytkönen, utredare, fr.o.m. 2005-08-18
Expert : Susanne Zander, utredare, fr.o.m. 2005-08-18 t.o.m. 2006-03-07
Sekreterare : Jonas Ericson, fr.o.m. 2006-02-15 t.o.m. 2006-10-31
Sekreterare : Karin Emsgård, fr.o.m. 2006-03-13 t.o.m. 2006-10-31
Sekreterare : Anna Gralberg, fr.o.m. 2005-08-08 t.o.m. 2007-01-28
Sekreterare : Leif Klingensjö, fr.o.m. 2005-07-11 t.o.m. 2007-02-25
Sekreterare : Eva Löfbom, fr.o.m. 2005-09-19 t.o.m. 2006-02-26
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2007:2 Från socialbidrag till arbete [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman