: : :

Medverkande i utredning : Susanne Söderberg

Sök kontaktuppgifter till Susanne Söderberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Susanne Söderberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Susanne Söderberg medverkat i:

Samordnad utveckling för god och nära vård (S 2017:01) [ Pågående ] [ Expert ]
Samordnad utveckling för god och nära vård (S 2017:01)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-03-02
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:24, dir. 2017:97, dir. 2018:90 och dir. 2019:49
Lokal : Karlavägen 100 A, 103 33 Stockholm. hemsida: www.sou.gov.se/godochnaravård
Utredningen beräknas lämna ett tredje delbetänkande senast 7 juni 2019. Utredningen ska lämna ett delbetänkande 31 mars 2020. Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 15 juni 2021.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:53 God och nära vård. En gemensam färdplan och målbild
SOU 2018:39 God och nära vård. En primärvårdsreform
SOU 2019:29 God och nära vård. Vård i samverkan
Medverkande :
Särskild utredare : Anna Nergårdh, chefsläkare, fr.o.m. 2017-03-06 t.o.m. 2020-03-31
Sakkunnig : Malin Bolinder, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2017-11-27
Sakkunnig : Anna Brooks, kansliråd, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-09-10
Sakkunnig : Anna Dahlin, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-11 t.o.m. 2019-09-12
Sakkunnig : Fredrik Friberg, kansliråd, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2019-03-26
Sakkunnig : Anna Gralberg, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-11
Sakkunnig : Sverker Lönnerholm, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-27
Sakkunnig : Lisa Midlert, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-11-28
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-09-10
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-02-21 t.o.m. 2019-10-09
Sakkunnig : Elin Sundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-11 t.o.m. 2019-02-20
Sakkunnig : Elin Sundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-10-10
Sakkunnig : Nina Viberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-09-10
Sakkunnig : Petra Zetterberg-Ferngren, ämnesråd, fr.o.m. 2019-09-13
Expert : Peter Berggren, allmänläkare, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Niklas Eklöf, digital strateg, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-10-28
Expert : Kristina Fridensköld, avdelningschef, fr.o.m. 2018-10-29
Expert : Anders Gustafson, representant för Funktionsrätt Sverige, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Hanna Lundstedt, distriktssköterska, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Iréne Nilsson Carlsson, folkhälsoråd, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Torill Skaar Magnusson, förvaltningschef, fr.o.m. 2019-09-13
Expert : Emma Spak, samordnare Nära vård, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Susanne Söderberg, samverkanschef, fr.o.m. 2019-09-13
Anna-Lena Sörenson, led. av riksdagen /S, t.o.m. 2018-10-02
Kristina Nilsson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2018-10-24
Thomas Nihlén, gruppledare MP, landstinget Blekinge
Linda Fleetwood, landstingsråd V, landstinget i Kalmar län
Cecilia Waltersson Grönvall, led. av riksdagen /M
Christer Jonsson, landstingsråd C, landstinget i Kalmar län
Barbro Westerholm, led. av riksdagen /L
Emma Henriksson, led. av riksdagen /KD
Per Ramhorn, led. av riksdagen /SD
Sekreterare : Louise Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2017-03-03
Sekreterare : Niklas Eklöf, digital strateg, fr.o.m. 2018-10-22
Sekreterare : Caroline-Olivia Elgán, jur kand, fr.o.m. 2019-09-01
Sekreterare : Malin Lundberg, jurist, fr.o.m. 2017-10-11
Sekreterare : Max Printz, fil.kand., fr.o.m. 2019-11-06 t.o.m. 2020-01-31
Sekreterare : Karin Träff Nordström, allmänläkare, fr.o.m. 2017-10-02 t.o.m. 2018-06-30
Sekreterare : Marie Öberg Lindevall, civilekonom, fr.o.m. 2017-10-02 t.o.m. 2018-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman