Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Stig Kattilakoski

Sök kontaktuppgifter till Stig Kattilakoski på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Stig Kattilakoski

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Stig Kattilakoski medverkat i ( 2 st. ):

FUT-delegationen (Fi 2005:03) [ Avslutad 2008 ] [ Ledamot ]

FUT-delegationen (Fi 2005:03)


Beteckning : Fi 2005:03
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2009-03-03
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2005-05-12
Direktiv för delegationen, se dir. 2005:52
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Blomqvist, Björn, fr.o.m. 2005-06-23 t.o.m. 2008-07-03
Ledamot : Almqvist, Jan, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Bäckman, Jan-Erik, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-08-31
Ledamot : Carlsson, Nils-Fredrik, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2006-08-30
Ledamot : Eklund, Astrid, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Henjered, Caroline, fr.o.m. 2007-09-13
Ledamot : Höglund, Tomas, fr.o.m. 2008-02-15
Ledamot : Jangenäs, Bo, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-04-18
Ledamot : Johansson, Nils, fr.o.m. 2005-11-23
Ledamot : Kattilakoski, Stig, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-25
Ledamot : Lagerholm, Erik, fr.o.m. 2005-10-26 t.o.m. 2008-01-06
Ledamot : Lidström, Ewa, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2007-09-13
Ledamot : Lundgren, Bo, fr.o.m. 2007-04-19 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Mattsson, Therese, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-25
Ledamot : Orustfjord, Stig, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Qvarfort, Anne-Marie, fr.o.m. 2008-01-01
Ledamot : Rahm, Niklas, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Rydberg, Annika, fr.o.m. 2005-10-26 t.o.m. 2006-11-15
Ledamot : Sundlén, Tommy, fr.o.m. 2008-01-07
Ledamot : Tallskog, Leif, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Valik, Janna, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-11-15
Expert : Andersson, Bengt, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Anderzon, Gunnar, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Arvidsson, Ulf, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Blom, Nils, fr.o.m. 2005-10-27
Expert : Elvkull Saarväli, Anna, fr.o.m. 2006-10-23
Expert : Carlsson, Nils-Fredrik, fr.o.m. 2006-08-31
Expert : Ceder, Håkan, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-26
Expert : Edman, Peter, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Engström, Eva Marie, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-10-22
Expert : Erlandsson, Jan, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-01-17
Expert : Ganeteg, Lotta, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-03-15
Expert : Gullfeldt, Eva, fr.o.m. 2006-03-16 t.o.m. 2008-01-23
Expert : Johansson, Jenny, fr.o.m. 2008-04-01
Expert : Karlgren, Anna, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Karlsson, Monika, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Küchen, Thomas, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Larsson, Malin, fr.o.m. 2008-03-18
Expert : Lönnerholm, Sverker, fr.o.m. 2007-05-31 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Mattson, Susanne, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2008-03-17
Expert : Nilsson, Ann-Cathrine, fr.o.m. 2006-08-31 t.o.m. 2007-03-14
Expert : Rapp, Anne, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-05-30
Expert : Schönefeld, Peter, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Sjögren, Johannes, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Skinnari, Johanna, fr.o.m. 2006-11-01
Expert : Wass Löfstedt, Elisabeth, fr.o.m. 2007-05-31 t.o.m. 2008-03-31
Expert : Zeidler, Anna, fr.o.m. 2007-03-15
Expert : Åsell, Mikael, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-05-30
Projekledare : Ljunghall, Bodil, fr.o.m. 2008-06-17 t.o.m. 2008-08-31
Huvudsekreterare : Kashefi, Bettina, fr.o.m. 2005-09-01 t.o.m. 2006-10-11
Huvudsekreterare : Padrón, Kristina, fr.o.m. 2006-10-16 t.o.m. 2008-08-31
Sekreterare : Kvarnström, Christina, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2008-08-31
Sekreterare : Ljunghall, Bodil, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2008-06-16
Sekreterare : Olofsson, Lena, fr.o.m. 2006-03-13 t.o.m. 2008-06-30
Sekreterare : Padrón, Kristina, fr.o.m. 2006-01-09 t.o.m. 2006-10-15
Assistent : Dozzi, Marit, fr.o.m. 2006-12-01 t.o.m. 2008-08-31

Rapporter

Rapport 1Från risk till mål och resultat
Rapport 2Orsaker till felaktiga utbetalningar av ekonomiskt bistånd från kommunerna
Rapport 3Riskhantering inom trygghetssystemen – Vägledning från FUT-delegationen
Rapport 4Anmälan vid misstanke om brott mot trygghetssystemen – Vägledning från FUT-delegationen
Rapport 5Varför blir det fel? Orsaker till felaktiga utbetalningar från trygghetssystemen
Rapport 6Vem fuskar och varför? Om attityder till bidragsfusk i Sverige
Rapport 7Vad kostnar felen? Omfattning av felaktiga utbetalningar från trygghetssystemen
Rapport 8Hur tryggar vi trygghetssystemet i Norden?
Rapport 9Hur tryggar vi trygghetssystemen? Kontroller och kontrollmetoder
Rapport 10Varför söks inte anvisad plats?
SOU 2008:74Rätt och riktigt Åtgärder mot felaktiga utbetalningar från välfärdssystemen
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen (N 2001:11) om mottagande av och introduktion för flyktningar [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]

Utredningen (N 2001:11) om mottagande av och introduktion förflyktningar


Beteckning : N 2001:11
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2004-02-27
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2001-11-01
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:87 och dir. 2003:9
Lokal : Regeringsgatan 30-32, 103 33 STOCKHOLM
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Rådh, Lars, fr.o.m. 2001-12-20 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Arnberg, Mårten, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-02-13
Expert : Erlandersson, Jan, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Gralberg, Anna, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Johansson, Karl-Axel, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-01-14
Expert : Kattilakoski, Stig, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Kroes, Evert, fr.o.m. 2003-02-14 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Laudon, Inger, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2002-05-26
Expert : Lidström, Ewa, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Mahmood, Qaisar, fr.o.m. 2003-01-15 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Molander, Kerstin, fr.o.m. 2002-01-30 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Sallstedt, Gunnar, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Santesson, Anna, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Wettergren, Catharina, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2002-01-29
Sekreterare : Ornbrant, Birgitta, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-11-30
Sekreterare : Samuelsson, Wiwi, fr.o.m. 2002-03-18 t.o.m. 2003-10-15

Rapporter

SOU 2003:75Etablering i Sverige. Möjligheter och ansvar för individ och samhälle
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman