Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Sten Liljedahl

Sök kontaktuppgifter till Sten Liljedahl på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Sten Liljedahl

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Sten Liljedahl medverkat i:

Bioråvaruutredningen (M 1993:16) [ Avslutad 1994 ] [ Expert ]
Bioråvaruutredningen (M 1993:16)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 1994
Direktiv för se dir. 1993:124.
Utredningen har avgett :
SOU 1994:113 Växande råvaror Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Claes Elmstedt, f.d. landshövding, fr.o.m. 1993-11-23 t.o.m. 1994-07-28
Sakkunnig : Åke Axenbom, departementssekreterare, fr.o.m. 1994-01-01 t.o.m. 1994-07-28
Sakkunnig : Hans Bergman, dep.sekr., fr.o.m. 1994-02-15 t.o.m. 1994-07-28
Sakkunnig : Kerstin Cederlöf, hovrättsassessor, fr.o.m. 1994-04-22 t.o.m. 1994-07-28
Sakkunnig : Annika Helker, dep.sekr., fr.o.m. 1994-02-15 t.o.m. 1994-04-18
Expert : Sten Liljedahl, fr.o.m. 1994-02-15 t.o.m. 1994-07-28
Expert : Ragnar Ohlson, professor, fr.o.m. 1994-01-01 t.o.m. 1994-07-28
Sekreterare : Agneta Stålhandske, fr.o.m. 1994-01-01 t.o.m. 1994-07-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1993:124 Utveckling av biologiska råvaror

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1994:113 Växande råvaror [ pdf ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman