Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Stefan Ravelin

Sök kontaktuppgifter till Stefan Ravelin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Stefan Ravelin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Stefan Ravelin medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen (In 1998:01) om invandrares svårigheter gällande företagande [ Avslutad 1999 ] [ Sekreterare ]
Utredningen (In 1998:01) om invandrares svårigheter gällande företagande
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-01-22
Direktiv för utredningen, se dir. 1998:1.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:49 Invandrare som företagare för lika möjligheter och ökad tillväxt
Medverkande :
Särskild utredare : Björn Eriksson, landshövding, fr.o.m. 1998-01-22 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Hedi Bel Habib, expert, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Rafael Bermejo, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Jan Franzén, konsult, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Bo Granqvist, ordförande, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Michael Hagos, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Lars Häggmark, kansliråd, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Curt Källströmer, bankdirektör, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Ali Najib, universitetsadjunkt, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Karin Sandström, inspektör, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Expert : Margareta Wadstein, diskrimineringsombudsman, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-04-30
Sekreterare : Maria Granqvist, fr.o.m. 1998-09-01 t.o.m. 1998-09-30
Sekreterare : Ali Najib, fr.o.m. 1998-10-01 t.o.m. 1998-10-31
Sekreterare : Stefan Ravelin, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1999-05-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen (N 1996:05) om livsmedelssektorns omställning och expansion [ Avslutad 1997 ] [ Sekreterare ]
Utredningen (N 1996:05) om livsmedelssektorns omställning och expansion
Departement : Närings- och handelsdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1996:73.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:167 En livsmedelsstrategi för Sverige. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Gunnar Björk, landshövding, fr.o.m. 1996-10-21 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Monika Carlsson, civilingenjör, fr.o.m. 1996-12-15 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Arne Gabrielsson, fil.dr, fr.o.m. 1996-12-15 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Göran Gustavsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-12-15 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Lars Erik Lundkvist, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Ann-Christine Nordstrand, civilingenjör, fr.o.m. 1996-12-15 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Marit Paulsen, författare, fr.o.m. 1997-01-07 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Jan-Erik Ryman, ombudsman, fr.o.m. 1996-12-15 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Dag von, departementsråd, fr.o.m. 1996-12-15 t.o.m. 1997-12-06
Expert : Eva Wikman, lantbruksdirektör, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-12-06
Sekreterare : Stefan Ravelin, jur.kand, fr.o.m. 1996-12-15 t.o.m. 1997-12-31
Mårten Edberg, civilingenjör, fr.o.m. 1997-01-13 t.o.m. 1997-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:167 En livsmedelsstrategi för Sverige [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman