Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Sofia Rydgren Stale

Sök kontaktuppgifter till Sofia Rydgren Stale på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Sofia Rydgren Stale

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Sofia Rydgren Stale medverkat i ( 2 st. ):

Vårdansvarskommittén (S 2023:04) [ Pågående ] [ Expert ]
Vårdansvarskommittén (S 2023:04)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2023-06-01 00:00:00
Direktiv för kommittén, se dir. 2023:73
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Kommittén ska redovisa sitt arbete senast den 2 juni 2025.
Medverkande :
Huvudsekreterare : Rickard Broddvall, enhetschef, fr.o.m. 2023-09-01
Sekreterare : Isabelle Carnlöf, forskningssekreterare, fr.o.m. 2023-09-01
Sekreterare : Caroline Vidigsson Schmölzer, utredare, fr.o.m. 2023-09-01
Sekreterare : Anders Anell, professor, fr.o.m. 2023-11-01 t.o.m. 2024-04-15
Biträdande sekreterare : Selma Sahin, utredningssociolog, fr.o.m. 2023-12-18
Sekreterare : Staffan Söderberg, utredningssekreterare, fr.o.m. 2023-12-11
Sakkunnig : Maria Ahlsved, ämnesråd, fr.o.m. 2023-11-16
Sakkunnig : Martina Bergström, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-11-16
Sakkunnig : Jonas Brynhildsen, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-11-16
Sakkunnig : David Dager, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-11-16
Sakkunnig : Lars Karlander, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-11-16
Sakkunnig : Petra Zetterberg Ferngren, ämnesråd, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Conny Allaskog, förbundsordförande, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Peter Alvinsson, avdelningschef, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Jan Boström, utredare, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Sara Catoni, chefsjurist, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Karin Elinder, jurist, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Mattias Fredricson, tf. avdelningschef, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Margareta Haag, förbundsordförande, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Lotta Håkansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Mari Hupponen, utredare, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Karin Lewin, chefsjurist, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Mikael Ohrling, sjukhusdirektör, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Bo Rothstein, professor, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Sofia Rydgren Stale, förbundsordförande, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Jani Stjernström, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Kristina Taylor, förbundsordförande, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Mikael Wiberg, professor, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Ulrika Winblad, professor, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Daniel Zetterberg, utredare, fr.o.m. 2023-11-16
Expert : Anders Åkesson, förbundsordförande, fr.o.m. 2023-11-16
Sekreterare : Anders Anell, professor, fr.o.m. 2024-04-16 t.o.m. 2024-10-16
Sekreterare : Anders Anell, professor, fr.o.m. 2024-04-16 t.o.m. 2024-10-16
Ordförande : Jean-Luc Geijerstam, generaldirektör, fr.o.m. 2023-07-05
Sekreterare : Anders Anell, professor, fr.o.m. 2024-04-16 t.o.m. 2024-10-16
Ordförande : Jean-Luc Geijerstam, generaldirektör, fr.o.m. 2023-07-05
Ledamot : Malin Sjöberg Högrell, regionråd, fr.o.m. 2024-02-21
Ledamot : Rachel De Basso, regionstyrelsens ordförande, fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Jonas Eriksson, f.d. riksdagsledamot (MP), fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Johan Hultberg, riksdagsledamot (M), fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Anders W Jonsson, riksdagsledamot (C), fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Elisabeth Lann, kommunalråd (KD), fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Fredrik Lundh Sammeli, riksdagsledamot (S), fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Per Ramhorn, f.d. riksdagsledamot (SD), fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Karin Rågsjö, riksdagsledamot (V), fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Carina Ståhl Herrstedt, riksdagsledamot (SD), fr.o.m. 2023-09-18
Ledamot : Irene Svenonius, oppositionsregionråd, fr.o.m. 2023-09-18 t.o.m. 2024-03-11
Ledamot : Amelie Tarschys Ingre, regionråd, fr.o.m. 2023-09-18 t.o.m. 2024-02-20
Sekreterare : Klara Nordin, t.f. kammarrättsassessor, fr.o.m. 2024-05-01
Ledamot : Emelie Orring, oppositionsregionråd, fr.o.m. 2024-03-25
Expert : Magnus Isacson, specialistläkare, fr.o.m. 2024-04-12
Sekreterare : Moa Dahlin, docent, fr.o.m. 2024-05-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Narkotikautredningen (S 2022:01) [ Avslutad 2023 ] [ Expert ]
Narkotikautredningen (S 2022:01)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2022-03-24 00:00:00
Direktiv för utredningen, se dir. 2022:24
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 29 september 2023.
Utredningen har avgett :
SOU 2022:54 Naloxon kan rädda liv – bedömningar av nuläget och nästa steg
SOU 2023:62 Vi kan bättre! Kunskapsbaserad narkotikapolitik med liv och hälsa i fokus
Medverkande :
Särskild utredare : Thomas Lindén, avdelningschef och statschefläkare, fr.o.m. 2022-03-24 t.o.m. 2023-10-31
Sakkunnig : Kalle Brandstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-07-01 t.o.m. 2022-09-29
Sakkunnig : Sophia Busk, kansliråd, fr.o.m. 2022-07-01
Sakkunnig : Hanna Eriksson, M kansliråd, fr.o.m. 2022-09-30
Sakkunnig : Axelina Hedenskog, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-02-17
Sakkunnig : Linda Mohlin, ämnesråd, fr.o.m. 2022-07-01
Sakkunnig : Anders Persson, kansliråd, fr.o.m. 2022-07-01
Sakkunnig : Annika Remaeus, kansliråd, fr.o.m. 2022-07-01 t.o.m. 2023-02-16
Sakkunnig : Helena Rosén, ämnesråd, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Annika Berggren, undervisningsråd, fr.o.m. 2022-07-01 t.o.m. 2023-02-16
Expert : Elisabeth Berglind, psykiatrisjuksköterska, fr.o.m. 2022-11-17
Expert : Birgitta Dahlberg, tf. verksamhetsdirektör, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Monica Engström, socialrättsjurist, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Mona Eriksson, handläggare, fr.o.m. 2023-04-18
Expert : Inger Forsgren, ordförande, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Thomas Hvitfeldt, enhetschef, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Sahar Janfada-Baloo, överläkare, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Hanna Kataoka, förbundsledamot, fr.o.m. 2022-12-22
Expert : Martin Lardén, enhetschef, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Johannes Lundell, specialistpsykolog och verksamhetssamordnare, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Mikael Malm, handläggare, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Jonas Melinder, utvecklingsledare, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Zophia Mellgren, handläggare, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Ulf Modin, inspektör, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Sofia Rydgren Stale, förbundsordförande, fr.o.m. 2022-07-01 t.o.m. 2022-12-21
Expert : Katja Saado, undervisningsråd, fr.o.m. 2023-02-17
Expert : Joakim Strandberg, enhetschef, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Pontus Strålin, medicinskt sakkunnig, fr.o.m. 2022-07-01
Expert : Marcus Sverdén, enhetschef, fr.o.m. 2022-07-01 t.o.m. 2023-04-17
Expert : Lena Thunander Sundbom, utredare, fr.o.m. 2022-07-01
Sekreterare : Linda Hindberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-02-01 t.o.m. 2023-10-31
Sekreterare : Hanna Jarvad, jurist, fr.o.m. 2023-03-01 t.o.m. 2023-08-31
Sekreterare : Martin Lindblom, utredare, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-10-31
Sekreterare : Helena Löfgren, utredare, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-10-31
Sekreterare : Lina Pastorek, utredare, fr.o.m. 2022-05-02 t.o.m. 2023-11-30
Sekreterare : Anne Terdén, jurist, fr.o.m. 2022-06-13 t.o.m. 2023-01-31
Assistent : Linnéa Kronosjö, chefssekreterare, fr.o.m. 2022-11-21 t.o.m. 2023-09-30
Sekreterare : Hanna Jarvad, jurist, fr.o.m. 2023-09-01 t.o.m. 2023-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman