Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Sofia Erlandsson

Sök kontaktuppgifter till Sofia Erlandsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Sofia Erlandsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Sofia Erlandsson medverkat i:

Utredningen (N 2004:14) Ägaransvar vid trafikbrott [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
Utredningen (N 2004:14) Ägaransvar vid trafikbrott
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-05-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:74 och dir. 2005:56
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:86 Ägaransvar vid trafikbrott
Medverkande :
Särskild utredare : Owe Hultin, hovrättsråd, fr.o.m. 2004-09-14 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Fredrik Ahlén, ämnesråd, fr.o.m. 2004-09-28 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Clara Brismar Ahlqvist, rättssakkunnig, fr.o.m. 2004-09-28 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Sofia Erlandsson, jurist, fr.o.m. 2004-09-28 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Bengt Magnusson, jurist, fr.o.m. 2004-09-28 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Björn Malmqvist, fr.o.m. 2005-09-01 t.o.m. 2005-11-17
Sekreterare : Anna Erman, fr.o.m. 2004-09-21 t.o.m. 2005-10-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:86 Ägaransvar vid trafikbrott [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman