Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Pia Erson

Sök kontaktuppgifter till Pia Erson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Pia Erson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Pia Erson medverkat i:

Rådet för arkitektur, form och design (Ku 2004:02) [ Avslutad 2008 ] [ Huvudsekreterare ]
Rådet för arkitektur, form och design (Ku 2004:02)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-02-19
Direktiv för rådet, se dir. 2004:24, dir. 2006:65 och dir. 2007:154
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Årsrapport Den 24 februari 2005. dnr U2005/2477/Kr
Rapport Mode Svea. En genomlysning av området svensk modedesign, dnr U2006/9608/Kr
Rapport Ett nytt formmuseum, dnr U2006/5674/Kr
Rapport Arkitektur och nya museer - en rapport från rådets konferens, den 29 augusti 2006, dnr U2006/9609/Kr
Årsrapport Årsrapport för verksamhetsåret 2005 dnr. 2006/1
Årsrapport Årsrapport för verksamhetsåret 2006 dnr 2007/2
Rapport Hemslöjden inspirerar, dnr 2007/7
Rapport Arkitektur, form och design i Europa, dnr 2007/8
Rapport Ett centrum för arkitektur, form, design och gestaltningen av den gemensamma miljön, dnr 2008/1
Rapport Vår tids skola - hur ska den byggas, dnr 2008/2
Rapport Kvalitet och offentlig upphandling, dnr 2008/3
Rapport Rådet sätter punkt - rådets slutredovisning, dnr 2008/4
Medverkande :
Ordförande : Sven-Olof Bodenfors, vd, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
Ordförande : Catharina Gabrielsson, arkitekt, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2005-09-14
Ledamot : Jonas Bohlin, inredningsarkitekt, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2006-02-09
Ledamot : Päivi Ernkvist, keramiker, fr.o.m. 2004-03-05 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Monika Gora, landskapsarkitekt, fr.o.m. 2004-03-05 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : John Grieves, industridesigner, fr.o.m. 2004-04-15 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Tom Hedqvist, formgivare, fr.o.m. 2004-04-15 t.o.m. 2006-11-13
Ledamot : Christer Malmström, arkitekt, bitr. professor, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Stina Nilimaa Wickström, senior industridesigner, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Louise Nyström, arkitekt, professor, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2005-03-15
Ledamot : Anette Sand, vd, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Kersti Sandin Bülow, inredningsarkitekt, adjungerad professor, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Erland Ullstad, professor, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
kanslichef : Claes Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-03 t.o.m. 2008-12-31
Huvudsekreterare : Pia Erson, fr.o.m. 2004-06-01 t.o.m. 2005-09-14
Sekreterare : Lisa Daram, fr.o.m. 2004-04-05 t.o.m. 2008-05-31
Sekreterare : Jonas Olsson, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2009-01-31
Sekreterare : Anna Rygård, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-12-31
Bitr. sekreterare : Jeanna Andreen, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2007-09-23
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman