Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Peter Fylking

Sök kontaktuppgifter till Peter Fylking på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Peter Fylking

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Peter Fylking medverkat i ( 2 st. ):

Kommittén (N 2004:09) Översyn av regelverket för arbetskraftsinvandring [ Avslutad 2006 ] [ Expert ]

Kommittén (N 2004:09) Översyn av regelverket för arbetskraftsinvandring


Beteckning : N 2004:09
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2007-03-23
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2004-02-19
Direktiv för kommittén, se dir. 2004:21, dir. 2005:22 och dir. 2006:13
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Hjelm Wallén, Lena, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Andersson, Margareta, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Aronsson, Eva, fr.o.m. 2005-02-21 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Berglund, Jan-Eric, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Fagerström, Ann-Marie, fr.o.m. 2005-02-07 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Kinberg Batra, Anna, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Lejon, Britta, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2005-02-06
Ledamot : Liljesand, Carina, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2005-02-20
Ledamot : Rojas, Mauricio, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Silva, Paulo, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Wahlström, Göte, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2006-10-18
Ledamot : Westerberg, Per, fr.o.m. 2004-03-24 t.o.m. 2006-10-18
Expert : Alberg, Jonas, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2005-01-16
Expert : Ekelund, Ingrid, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2006-10-18
Expert : Engblom, Samuel, fr.o.m. 2006-02-06 t.o.m. 2006-06-20
Expert : Fylking, Peter, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2006-10-18
Expert : Hopstadius, Jasmina, fr.o.m. 2006-02-06 t.o.m. 2006-10-18
Expert : Härneskog, Örjan, fr.o.m. 2005-01-17 t.o.m. 2006-10-18
Expert : Lidbom, Catrin, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2005-02-13
Expert : Lindholm, Anders, fr.o.m. 2006-02-06 t.o.m. 2006-10-18
Expert : Ringborg, Pontus, fr.o.m. 2004-05-28
Expert : Sjöström, Lars, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2006-02-05
Expert : Wallin, Christina, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2006-02-05
Expert : Yndeheim, Ola, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2004-10-10
Expert : Åkerman-Börje, Eva, fr.o.m. 2005-02-14 t.o.m. 2006-10-18
Expert : Århammar, Annika, fr.o.m. 2004-10-11 t.o.m. 2006-02-05
Huvudsekreterare : Springfeldt, Peter, fr.o.m. 2004-06-01 t.o.m. 2006-10-16
Sekreterare : Carlestam, Helena, fr.o.m. 2004-08-09 t.o.m. 2005-06-30
Sekreterare : Okeke, Susanna, fr.o.m. 2005-08-15
Sekreterare : Petersson, Lena, fr.o.m. 2004-08-16 t.o.m. 2006-10-18
Sekreterare : Ranland, Bengt, fr.o.m. 2006-09-05 t.o.m. 2006-10-30
Sekreterare : Westberg, Madeleine, fr.o.m. 2005-07-01 t.o.m. 2006-03-05
Bitr. sekreterare : Rönneklev, Gustaf, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-06-30

Rapporter

SOU 2005:50Arbetskraftsinvandring i Sverige – befolkningsutveckling, arbetsmarknad i förändring, internationell utblick – delbetänkande
SOU 2006:87Arbetskraftsinvandning till Sverige – förslag och konsekvenser – slutbetänkande
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om EU:s utvidgning och arbetskraftens rörlighet (UD 2002:01) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]

Utredningen om EU:s utvidgning och arbetskraftens rörlighet (UD 2002:01)


Beteckning : UD 2002:01
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 2004-03-01
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-02-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:1, dir 2002:124 och dir. 2002:158
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Rollén, Berit, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Bergström, Sofia, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Carlestam, Helena, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Ekberg, Jan, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Ekenger, Karin, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Falk, Anna, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Fylking, Peter, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Gustafsson, Ola, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Hansson, Ing-Marie, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Lindberg, Leif, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Lundblad, Pernilla, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Nilsson, Lars, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Persson, Åsa, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Pettersson, Thord, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Ringborg, Pontus, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Schröder, Lena, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Sundmark, Mårten, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Tamas, Kristof, fr.o.m. 2002-02-25
Expert : Zettermark, Åke, fr.o.m. 2002-02-25
Sekreterare : Lundegard, Kerstin, fr.o.m. 2002-02-25 t.o.m. 2003-01-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:116 EU:s utvidgning och arbetskraftens rörlighet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman