Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Peter Fritz

Sök kontaktuppgifter till Peter Fritz på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Peter Fritz

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Peter Fritz medverkat i:

Elmyndighetsutredningen (N 1993:05) [ Avslutad 1994 ] [ Sekreterare ]

Elmyndighetsutredningen (N 1993:05)


Beteckning : N 1993:05
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 1995-01-27
Status : Avslutad 1994
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för
Lokal :
0

Sammansättning


Annerberg, Rolf, fr.o.m. 1993-07-05 t.o.m. 1994-01-01
Expert : Balsvik, Gunnar, fr.o.m. 1993-09-01 t.o.m. 1993-11-14
Expert : Blixt, Ingela t.o.m. 1993-12-31
Expert : Diczfalusy, Bo t.o.m. 1993-12-31
Expert : Hellner, Cecilia t.o.m. 1993-12-31
Expert : Nyberg, Håkan t.o.m. 1993-12-31
Expert : Nöu, Jaak t.o.m. 1993-12-31
Expert : Svantesson, Magnus t.o.m. 1993-12-31
Expert : Toresson, Bengt, fr.o.m. 1993-11-15 t.o.m. 1993-12-31
Sekreterare : Fritz, Peter t.o.m. 1993-12-31
Sekreterare : Persson, Bertil t.o.m. 1993-12-31

Rapporter

SOU 1993:105Monopolkontroll på en avreglerad
elmarknad.
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1993:105 Monopolkontroll på en avreglerad elmarknad [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman