Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Oscar Fredriksson

Sök kontaktuppgifter till Oscar Fredriksson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Oscar Fredriksson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Oscar Fredriksson medverkat i:

Regelrådet (N 2008:05) [ Avslutad 2014 ] [ Sekreterare ]
Regelrådet (N 2008:05)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-05-15
Direktiv för rådet, se dir. 2008:57, dir. 2008:142, dir. 2010:96 och dir. 2011:71
Regelrådets verksamhet övergår till Tillväxtverket fr.o.m. 1 januari 2015.
Utredningen har avgett :
Årsrapport 2009-01-30 till regeringen
Årsrapport 2010-01-28
Årsrapport 2011-01-31
Årsrapport 2012-01-31 Redovisning av uppdrag i tilläggsdirektiv 2011:71 - Angående gränsvärden för fullständiga konsekvensutredningar - Angående analys av kanslisvar
Årsrapport 2013-02-07
Årsrapport 2014-01-31
Medverkande :
Ordförande : Stig von Bahr, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2012-11-09
Ordförande : Karin Lindell, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Ordförande : Lennart Palm, fr.o.m. 2012-11-12 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Eleonor Kristoffersson, professor, fr.o.m. 2012-01-30 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Leif Melin, professor, fr.o.m. 2009-02-17 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Lennart Palm, jur.kand., fr.o.m. 2009-01-27 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Christina Ramberg, professor, fr.o.m. 2009-01-27 t.o.m. 2012-01-29
Ersättare : Annika Anderbark, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2014-05-06
Ersättare : Jeanette Bohman, fr.o.m. 2014-08-01 t.o.m. 2014-12-31
Ersättare : Britt Danielsson, verks. direktör, fr.o.m. 2009-03-25 t.o.m. 2009-10-01
Ersättare : Carl Gustav Fernlund, kammarrättspresident, fr.o.m. 2009-03-25 t.o.m. 2011-11-14
Ersättare : Claes Norberg, professor, fr.o.m. 2009-03-25 t.o.m. 2014-12-31
Ersättare : Sten Nyberg, fr.o.m. 2012-01-30 t.o.m. 2014-12-31
Ersättare : Christina Ramberg, professor, fr.o.m. 2012-01-30 t.o.m. 2014-12-31
Ersättare : Maud Spenser, verkst. direktör, fr.o.m. 2009-10-02 t.o.m. 2012-08-30
Ersättare : Kristina Ståhl, regeringsråd, fr.o.m. 2009-03-25 t.o.m. 2011-11-14
Huvudsekreterare : Christina Fors, fr.o.m. 2008-10-13 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Ulf Berkelöf, fr.o.m. 2013-02-20 t.o.m. 2013-05-19
Sekreterare : Linda Bodén, fr.o.m. 2011-08-08 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Anna Döös, fr.o.m. 2008-11-01 t.o.m. 2010-09-30
Sekreterare : Nils Edvall, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Oscar Fredriksson, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-08-15
Sekreterare : Emilia Fång, fr.o.m. 2011-05-23 t.o.m. 2013-02-17
Sekreterare : Markus Garfvé, fr.o.m. 2014-05-19 t.o.m. 2014-08-31
Sekreterare : Katarina Garinder, fr.o.m. 2011-12-01 t.o.m. 2012-04-30
Sekreterare : Katarina Garinder, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Eva Gustafsson, fr.o.m. 2009-08-10 t.o.m. 2014-04-30
Sekreterare : Per Högström, fr.o.m. 2014-02-04 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Fredrik Jonsson, fr.o.m. 2011-03-14 t.o.m. 2012-06-01
Sekreterare : Annika LeBlanc, fr.o.m. 2014-04-01 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Gustaf Molander, fr.o.m. 2013-09-09 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Magnus Petersson, fr.o.m. 2009-07-27 t.o.m. 2011-06-06
Sekreterare : Christian Pousette, fr.o.m. 2012-11-05 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Anna Ryltenius, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2012-11-04
Sekreterare : Fredrik Schyllander, fr.o.m. 2013-08-19 t.o.m. 2013-08-18
Sekreterare : Ulrika Sjöström, fr.o.m. 2013-05-06 t.o.m. 2014-05-30
Sekreterare : Dean Stomilovic, fr.o.m. 2009-08-10 t.o.m. 2010-07-31
Sekreterare : Beatrice Tander Gellerbrant, fr.o.m. 2014-04-24 t.o.m. 2014-12-17
Sekreterare : Elin Törnqvist, fr.o.m. 2011-04-04 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Mia Wallgren, fr.o.m. 2010-01-18 t.o.m. 2014-10-11
Sekreterare : Stefan Zetterlind, fr.o.m. 2011-12-01 t.o.m. 2013-05-19
Biträdande sekreterare : Marianne Gunnarsson, fr.o.m. 2009-01-07 t.o.m. 2010-09-30
Biträdande sekreterare : Rebecca Lindblom, fr.o.m. 2012-06-15 t.o.m. 2012-08-17
Biträdande sekreterare : Anne Lindström, fr.o.m. 2012-03-21 t.o.m. 2014-12-31
Biträdande sekreterare : Sara Rooth, fr.o.m. 2009-10-12 t.o.m. 2010-09-04
Biträdande sekreterare : Ingrid Sundin, fr.o.m. 2010-08-02 t.o.m. 2014-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman