Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ola Roman

Sök kontaktuppgifter till Ola Roman på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ola Roman

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ola Roman medverkat i:

Kommittén för utredning av Svenska EU-programkontorets ansvarsområde (U 1999:03) [ Avslutad 1999 ] [ Ledamot ]
Kommittén för utredning av Svenska EU-programkontorets ansvarsområde (U 1999:03)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-06-10
Direktiv för kommittén, se dir. 1999:47.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:102 Ansvarsfördelning för internationella program på utbildnings- och ungdomsområdet
Medverkande :
Ordförande : Erik Nilsson, förtroendevald, fr.o.m. 1999-06-24 t.o.m. 1999-09-05
Ledamot : Staffan Eklund, utredningschef, fr.o.m. 1999-06-24 t.o.m. 1999-09-05
Ledamot : Suss Forssman-Thullberg, undervisningsråd, fr.o.m. 1999-06-24 t.o.m. 1999-09-05
Ledamot : Ola Roman, rådgivare, fr.o.m. 1999-06-24 t.o.m. 1999-09-05
Ledamot : Boo Sjögren, generaldirektör, fr.o.m. 1999-06-24 t.o.m. 1999-09-05
Sekreterare : Peter Mossfeldt, fr.o.m. 1999-06-24 t.o.m. 1999-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman