Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Mostafa Setkic

Sök kontaktuppgifter till Mostafa Setkic på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Mostafa Setkic

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Mostafa Setkic medverkat i:

Utredningen om den statliga folkrörelsepolitiken i framtiden (Ju 2005:12) [ Avslutad 2007 ]
Utredningen om den statliga folkrörelsepolitiken i framtiden(Ju 2005:12)
Departement : Integrations- och jämställdhetsdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-10-27
Direktiv för utredningen, se dir. 2005:117 och dir. 2007:07
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:66 Rörelser i tiden
Medverkande :
Särskild utredare : Åsa-Britt Karlsson, statssekreterare, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-09-30
Sakkunnig : Marie Ericsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-09-30
Ledamot : Ulla Norberg, strategisk rådgivare, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Elisabet Aldenberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Malin Gawell, doktorand, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Lars Häll, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Anna-Karin Jansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Hans Mattsson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Petra Mårselius, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Lovisa Strömberg, kansliråd, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Mårten Svensson Risdal, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-02-28
Expert : Stina Törnell Sandberg, utredare, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Ants Viirman, enhetschef, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Hanna Åkesson, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-01-31
Inger Björk, generalsekreterare, Forum Syd, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Magdalena Dahlborg, styrelseledamot, Sveriges Kristna Råd, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Torsten Friberg, förbundsdirektör, IOGT-NTO, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Ingemar Färm, ordförande, Handikappförbundens samarbetsorgan, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Anders Holmestig, kanslichef, Lantbrukarnas Riksförbund, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Alaa Idris, styrelseledamot, Landsrådet för Sveriges Ungdomsorganisationer, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Lena Jarlöv, styrelseledamot, Svenska Naturskyddsföreningen, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Gerd Jonsson, styrelseledamot, Folkrörelserådet Hela Sverige ska leva, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Birgitta Ljung, vice ordförande, Riksidrottsförbundet, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Milinko Mijatovic, generalsekreterare, Samarbetsorgan för etniska organisationer i Sverige, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Göran Pettersson, generalsekreterare, Forum för Frivilligt Socialt Arbete, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Mostafa Setkic, förbundssekreterare, Sveriges Muslimska Råd, fr.o.m. 2005-12-20 t.o.m. 2007-09-30
Raymond Svensson, styrelseledamot, Folkbildningsförbundet, t.o.m. 2007-09-30
Sekreterare : Berndt Lindholm, kansliråd, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2007-10-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2007:66 Rörelser i tiden [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman