Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Monir Dastserri

Sök kontaktuppgifter till Monir Dastserri på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Monir Dastserri

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Monir Dastserri medverkat i:

Utredningen om en målstyrd integrationspolitik (Ju 2022:05) [ Pågående ] [ Sekreterare ]
Utredningen om en målstyrd integrationspolitik (Ju 2022:05)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2022-05-25 00:00:00
Direktiv för utredningen, se dir. 2022:42, dir. 2023:42 och dir. 2023:101
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Delar av uppdraget ska redovisas senast den 31 januari 2024. Uppdraget ska slutredovisas senast den 31 maj 2024.
Utredningen har avgett :
SOU 2023:24 Etablering för fler – jämställda möjligheter till integration
SOU 2024:12 Mål och mening med integration
Medverkande :
Särskild utredare : Elin Landell, departementsråd, fr.o.m. 2023-03-30
Särskild utredare : Marika Lindgren Åsbrink, chefsutredare, fr.o.m. 2022-07-01 t.o.m. 2023-03-29
Sakkunnig : Anita Carlstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-09-15
Sakkunnig : Josefin Claesson, kansliråd, fr.o.m. 2022-09-15 t.o.m. 2023-03-20
Sakkunnig : Maria Hansson, kansliråd, fr.o.m. 2022-09-15 t.o.m. 2023-03-20
Sakkunnig : Per Ibertsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-03-21
Sakkunnig : Sofia Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-09-15 t.o.m. 2023-03-27
Sakkunnig : Georg Marthin, kansliråd, fr.o.m. 2022-09-15 t.o.m. 2023-09-07
Sakkunnig : Caroline Renås, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-03-21 t.o.m. 2023-09-07
Sakkunnig : Olof Sundberg, kansliråd, fr.o.m. 2022-09-15
Sekreterare : Alice Wastegård, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-03-28
Sakkunnig : Ewa Wiberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-09-15
Expert : Pernilla Andersson Joona, kvalificerad handläggare, fr.o.m. 2022-09-15
Expert : Michaela Blume, undervisningsråd, fr.o.m. 2022-09-15
Expert : Lotta Dahlerus, utredare, fr.o.m. 2022-09-15 t.o.m. 2023-06-01
Expert : Sara Knutsson, expert, fr.o.m. 2022-09-15
Expert : Jens Sandahl, enhetschef, fr.o.m. 2022-09-15
Expert : Daniel Uddling, utvecklare, fr.o.m. 2022-09-15
Expert : Eskil Wadensjö, professor, fr.o.m. 2022-09-15
Huvudsekreterare : Elin Landell, departementsråd, fr.o.m. 2022-07-01
Sekreterare : Monir Dastserri, ämnesråd, fr.o.m. 2022-10-01 t.o.m. 2022-12-31
Sekreterare : Maria Hansson, kansliråd, fr.o.m. 2023-02-20
Sekreterare : Ulrika Helldén, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-09-05 t.o.m. 2023-01-08
Sekreterare : Eric Hellsing, utredare, fr.o.m. 2023-07-24
Sekreterare : Christine Wälikangas, kansliråd, fr.o.m. 2022-08-01
Expert : Åsa Karlsson, utredare, fr.o.m. 2023-06-02
Sakkunnig : Sofia Blid, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-09-08
Sakkunnig : Linnea Källqvist, kansliråd, fr.o.m. 2023-09-08
Sakkunnig : Sara Petersson, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-09-08
Sakkunnig : Linus Sikström, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-09-08
Expert : Emma Neuman, utredare, fr.o.m. 2023-09-08
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2023:24 Etablering för fler – Jämställda möjligheter till integration [ pdf|Ikon för riksdagen ]
SOU 2024:12

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman