: : :

Medverkande i utredning : Monika Knutsson

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Monika Knutsson

Utredning som Monika Knutsson medverkat i:

Förbränningsskatteutredningen (Fi 2016:02) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]

Förbränningsskatteutredningen (Fi 2016:02)


Beteckning : Fi 2016:02
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2018-03-26
Status : Avslutad A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-06-02
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:34 och dir. 2017:49
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Classon, Petter, fr.o.m. 2016-06-02 t.o.m. 2017-11-01
Expert : Andersson, Stina, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2016-11-06
Expert : Backlund, Sandra, fr.o.m. 2016-06-16
Expert : Ekberg, Lars, fr.o.m. 2017-01-24
Expert : Ericson, Sven-Olov, fr.o.m. 2016-06-16
Expert : Flink, Linda, fr.o.m. 2016-11-07
Expert : Gustafsson, Stina, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2017-01-26
Expert : Hedberg, Per, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2017-01-26
Expert : Ihd, Viveke, fr.o.m. 2017-06-20
Expert : Jernbäcker, Eva, fr.o.m. 2017-01-24
Expert : Johannesson Magnusson, Anna, fr.o.m. 2016-06-16
Expert : Johansson, Malin, fr.o.m. 2016-11-07
Expert : Knutsson, Monika, fr.o.m. 2016-06-16
Expert : Mjureke, David, fr.o.m. 2016-06-16
Expert : Palm, Martin, fr.o.m. 2016-06-16
Expert : Sahleström, Britt, fr.o.m. 2016-11-07 t.o.m. 2017-06-19
Expert : Thornström, Erik, fr.o.m. 2016-11-07
Expert : Wiklund, Christina, fr.o.m. 2016-12-07
Expert : Wiqvist, Weine, fr.o.m. 2016-11-07
Sekreterare : Broberg, Thomas, fr.o.m. 2016-08-01 t.o.m. 2017-11-01
Sekreterare : Söderholm, Patrik, fr.o.m. 2016-07-01 t.o.m. 2017-06-01
Sekreterare : Wallentin, Anna, fr.o.m. 2016-06-02 t.o.m. 2017-11-08

Rapporter

SOU 2017:83Brännheta skatter! Bör avfallsförbränning och utsläpp av kväveoxider från energiproduktion beskattas?
Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman