: : :

Medverkande i utredning : Michael Klåvus

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Michael Klåvus

Utredning som Michael Klåvus medverkat i:

Kommittén (Fö 2005:01) Nationellt råd för samordning och stöd till drabbade med anledning av naturkatastrofen i Asien [ Avslutad 2005 ] [ Sekreterare ]

Kommittén (Fö 2005:01) Nationellt råd för samordning och stöd till drabbade med anledning av naturkatastrofen i Asien


Beteckning : Fö 2005:01
Departement : Försvarsdepartementet
Senast ändrad : 2006-03-06
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2005-01-10
Direktiv för kommittén, se dir. 2005:1
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Wigzell, Kerstin, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Asplund, Kjell, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Ekdahl, Mats, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Eksborg, Ann-Louise, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Eriksson, Anders, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Malmborg, Curt, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Sjöstrand, Mats, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Strömberg, Stefan, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Tullberg, Per, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Elmberg, Sten, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Enberg, Johanna, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Lindmark, Göran, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Strandberg, Ulf, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-01-31
Huvudsekreterare/Kanslichef : Holmgren, Gunnar, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Huvudsekreterare/Kanslichef : Lindgren, Karin, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Asplund, Kicki, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Bäck, Hans, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Darrell, Birgitta, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Ehlin, Ulrika, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Eriksson, Ann-Jeanette, fr.o.m. 2005-02-07 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Järnesund, Johan, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Klåvus, Michael, fr.o.m. 2005-03-16 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare/Personalansvarig : Lindberg, Jan-Erik, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Linde, Helena, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-05-31
Sekreterare/informationschef : Lindmark, Göran, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Sekreterare : Lundin, Gun-Britt, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-06-30
Sekreterare : Modh, Malin, fr.o.m. 2005-02-07 t.o.m. 2005-08-07
Sekreterare : Mårtensson, Jan, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Nilsson, Johanna, fr.o.m. 2005-07-01 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Skau, Carl, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-04-30
Sekreterare : Strandberg, Ulf, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-06-30
Sekreterare : Tegelgård, Birgitta, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare/Webbredaktör : Toss, Anna, fr.o.m. 2005-03-16 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Törnqvist, Ann-Katrin, fr.o.m. 2005-01-19 t.o.m. 2005-02-19
Sekreterare : Wessling, Stina, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-06-30
Sekreterare/Kanslichef : Ågren, Birgitta, fr.o.m. 2005-03-29 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Anehäll, Annika, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Blom, Margot, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-06-30
Bitr. sekreterare : Hamilton, Görel, fr.o.m. 2005-03-14 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Jeria, Oscar, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Norberg, Ylva, fr.o.m. 2005-04-05 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Sahlin, Kerstin, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Sköld, Annika, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-08-31

Rapporter

SOU 2005:60Efter flodvågen – det första halvåret
Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2005:1
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:60 Efter flodvågen – det första halvåret [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman