Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Mats Engelbrektsson

Sök kontaktuppgifter till Mats Engelbrektsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Mats Engelbrektsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Mats Engelbrektsson medverkat i:

Utredningen om översyn av semesterlagen i förenklingssyfte (A 2007:03) [ Avslutad 2008 ] [ Ledamot ]
Utredningen om översyn av semesterlagen i förenklingssyfte (A 2007:03)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-11-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:162
Uppdraget är därmed avslutat.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:95 enklare semesterregler
Medverkande :
Särskild utredare : Kurt Eriksson, fr.o.m. 2007-11-29 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Jonas Alberg, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Per Ewaldsson, kansliråd, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Elisabeth Kristensson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Jonas Malmberg, professor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Niklas Svenskt Näringsliv Beckman, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Mats Arbetsgivarverket Engelbrektsson, fr.o.m. 2008-08-01 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Anders Företagna Fogelberg, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Helena TCO Hedlund, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Malin Sveriges Kommuner Looberger, och Landsting, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Håkan LO Löfgren, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Marie-Louise SACO Strömgren, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Anders Arbetsgivarverket Stålsby, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-07-31
Sekreterare : Hanna Björknäs, fr.o.m. 2008-02-18 t.o.m. 2008-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2007:162 Översyn av semesterlagen i förenklingssyfte [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:95 Enklare semesterregler [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman