Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Marja-Kristin Skum

Sök kontaktuppgifter till Marja-Kristin Skum på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Marja-Kristin Skum

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Marja-Kristin Skum medverkat i:

Sanningskommissionen för det samiska folket (Ku 2021:02) [ Pågående ] [ Sekreterare ]
Sanningskommissionen för det samiska folket (Ku 2021:02)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2021-11-03 00:00:00
Direktiv för kommittén, se dir. 2021:103
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Kommittén beräknas avsluta sitt arbete senast den 1 december 2025.
Medverkande :
Ordförande : Kerstin Calissendorff, justitieråd, fr.o.m. 2022-04-11 t.o.m. 2023-08-31
Ledamot : Marie B Hagsgård, internationell expert, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Anna-Lill Drugge, fil.dr, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Gunlög Fur, professor, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Patrik Lantto, professor, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Marianne Liliequist, professor emerita, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Britta Marakatt-Labba, konstnär, fr.o.m. 2022-06-03 t.o.m. 2022-06-12
Ledamot : Bertil Marklund, fil.dr, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Jonas Monié-Nordin, docent, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Ulf Mörkenstam, professor, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Mikael Svonni, professor emeritus, fr.o.m. 2022-06-03 t.o.m. 2022-08-28
Ledamot : Eivind Torp, docent, fr.o.m. 2022-06-03
Ledamot : Laila Susanne Vars, fil.dr, fr.o.m. 2022-06-03
Huvudsekreterare : Jon Dunås, ämnesråd, fr.o.m. 2022-05-02 t.o.m. 2023-09-30
Sekreterare : Malin Andersson Junkka, webbredaktör och ansvarig utgivare, fr.o.m. 2022-09-01
Sekreterare : Kaisa Huuva, fil.mag., fr.o.m. 2022-03-21 t.o.m. 2023-02-28
Sekreterare : Lena Kroik, projektkoordinator, fr.o.m. 2023-04-03 t.o.m. 2024-06-30
Sekreterare : Moa Sandström, fil.dr, fr.o.m. 2023-04-03
Sekreterare : Marja-Kristin Skum, forskare, fr.o.m. 2023-01-01
Sekreterare : Sanna Vitestam, hovrättsassessor, fr.o.m. 2022-03-07
Biträdande sekreterare : Raija Kärkkäinen Eriksson, ombudsman, fr.o.m. 2022-06-01
Sekreterare : Elli-Ristin Tuorda, jägmästare, fr.o.m. 2023-08-14 t.o.m. 2024-06-30
Ordförande : Anders Lidén, fil.dr, fr.o.m. 2023-09-01
Huvudsekreterare : Helena Onn, ämnesråd, fr.o.m. 2023-10-02
Sekreterare : Elsa Hellqvist, statsvetare, fr.o.m. 2023-11-16 t.o.m. 2024-03-31
Sekreterare : Ingela Persson, administratör, fr.o.m. 2023-10-16 t.o.m. 2024-03-31
Ledamot : Krister Stoor, filosofie doktor, fr.o.m. 2023-11-01
Biträdande sekreterare : Astrid Wallner, transkriberare, fr.o.m. 2023-12-04 t.o.m. 2024-03-04
Biträdande sekreterare : Elin Johansson, lärarstudent, fr.o.m. 2024-01-08 t.o.m. 2024-03-08
Biträdande sekreterare : Elin Johansson, lärarstudent, fr.o.m. 2024-01-08 t.o.m. 2024-03-08
Biträdande sekreterare : Elin Johansson, lärarstudent, fr.o.m. 2024-03-09 t.o.m. 2024-06-07
Biträdande sekreterare : Astrid Wallner, transkriberare, fr.o.m. 2024-03-05 t.o.m. 2024-06-30
Sekreterare : Ingela Persson, administratör, fr.o.m. 2024-04-01
Sekreterare : Elsa Hellqvist, statsvetare, fr.o.m. 2024-04-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman