: : :

Medverkande i utredning : Marianne Claesson

Sök kontaktuppgifter till Marianne Claesson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Marianne Claesson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Marianne Claesson medverkat i:

Svenska nationalkommittén för världsutställningen i Lissabon, EXPO ’98 (UD 1996:C) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 1998 ] [ Ledamot ]
Svenska nationalkommittén för världsutställningen i Lissabon, EXPO ’98 (UD 1996:C) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 1998
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-02-01
Kommittén har avslutat sitt arbete den 31 december 1998.
Medverkande :
Ordförande : Bert Svanholm, styrelseordförande, fr.o.m. 1997-10-14 t.o.m. 1997-05-06
Ordförande : Lars Ramqvist, verkst. direktör, fr.o.m. 1997-05-07
Vice ordförande : Ulf Dinkelspiel, verkst. direktör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Rolf Annerberg, generaldirektör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Kerstin Asp-Johnsson, ambassadör, fr.o.m. 1996-10-14 t.o.m. 1997-09-03
Ledamot : Annika Berglund, informationschef, fr.o.m. 1998-02-09
Ledamot : Claes Bjerkne, verkst. direktör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Eva Bonnier, förlagschef, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Åsa Eklund, direktör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Karin Falkmer, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Carin Fischer, verkst. direktör och, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Boel Flodgren, rektor, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Viola Furubjelke, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Jörgen Haglind, informationsdirektör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Sven Fredrik Hedin, ambassadör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Lars-Åke Helgesson, verkst. direktör, fr.o.m. 1996-10-14 t.o.m. 1998-05-03
Ledamot : Mats Hulth, finansborgarråd Stockholms stad, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Björn Hägglund, koncernchef, fr.o.m. 1998-05-04
Ledamot : Krister Isaksson, ambassadör, fr.o.m. 1997-09-04
Ledamot : Roger Johansson, informationsdirektör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Peter Källberg, verkst. direktör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Stig Larsson, generaldirektör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Wanja Lundby-Wedin, andre ordförande, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Karl-Erik Norrman, ambassadör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Per Olofsson, verkst. direktör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Mats Ringborg, utrikesråd, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Per Sörbom, direktör, fr.o.m. 1996-10-14
Ledamot : Carolina Virgin-Björkman, verkst. direktör, fr.o.m. 1997-10-20 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Carl-Johan Wachtmeister, informationsdirektör, fr.o.m. 1996-10-14 t.o.m. 1998-02-08
Ledamot : Peter Hammarström, ambassadör, fr.o.m. 1996-06-26 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Lennart Holst, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-06-26 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Göte Lönnmar, generalkonsul, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1998-11-08
Ledamot : Caroline Fleetwood, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-05-01 t.o.m. 1998-11-22
Ledamot : Marianne Claesson, kanslisekreterare, fr.o.m. 1996-06-26 t.o.m. 1998-12-31
Ordförande : Roger Johansson, informationsdirektör, fr.o.m. 1996-10-14
Vice ordförande : Lars Stålberg, A informationsdirektör, fr.o.m. 1996-10-14
Vice ordförande : Mats Agurén, informationsdirektör, fr.o.m. 1996-10-14
Vice ordförande : Mikael Albinson, informationsdirektör, t.o.m. 1997-09-24
Vice ordförande : Donald Drielsma, ambassadråd, fr.o.m. 1996-10-14
Vice ordförande : Åsa Eklund, direktör, fr.o.m. 1996-10-14
Vice ordförande : Lennart Gustafsson, administrativ chef, fr.o.m. 1997-01-27 t.o.m. 1998-12-31
Vice ordförande : Sven Fredrik Hedin, ambassadör, fr.o.m. 1996-10-14
Vice ordförande : Peter Hammarström, generalkommissarie, fr.o.m. 1996-10-14
Vice ordförande : Anders Lundblad, informationsdirektör, fr.o.m. 1997-09-25
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman