: : :

Medverkande i utredning : Maria Svelander

Sök kontaktuppgifter till Maria Svelander på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Maria Svelander

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Maria Svelander medverkat i:

Utredningen om tobaksförsäljning (S 2008:03) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]

Utredningen om tobaksförsäljning (S 2008:03)


Beteckning : S 2008:03
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2010-03-04
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2008-03-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:29 och dir. 2008:147
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Billum, Susanne, fr.o.m. 2008-05-01
Expert : Hjelmgren, Mats, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Jahn, Carin, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Jarefors, Jonas, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Lennerbrandt, Per, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Lindblom, Ulrika, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Linde, Helena, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Svelander, Maria, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Söderhielm, Fredrik, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Wikell, Staffan, fr.o.m. 2008-06-01
Sekreterare : Landgren, Fredrik, fr.o.m. 2008-05-19 t.o.m. 2009-03-18

Rapporter

SOU 2009:23Olovlig tobaksförsäljning
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:23 Olovlig tobaksförsäljning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman