Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lotta Signeul

Sök kontaktuppgifter till Lotta Signeul på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lotta Signeul

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Lotta Signeul medverkat i:

Kommittén Kulturbryggan – en ny form för stöd till förnyelse och utveckling inom kulturområdet (Ku 2010:04) [ Avslutad 2015 ] [ Sekreterare ]
Kommittén Kulturbryggan - en ny form för stöd till förnyelse och utveckling inom kulturområdet (Ku 2010:04)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-07-08
Direktiv för kommittén, se dir. 2010:77, dir. 2012:71, dir. 2013:99, dir. 2014:151 och dir. 2015:30
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Delrapport Ku2010/1921/KV, inkom den 29 november 2010.
SOU 2012:16 Att angöra en kulturbrygga - till stöd för förnyelse och utveckling inom kulturområdet
Rapport Ku 2010:04/2013/2 Kulturbryggan 2011-2012
Rapport KU 2010:04/2014/9 Kulturbryggan 2013
Rapport Ku 2010:04/2015/25 Slutrapport 2010-2015
Medverkande :
Ordförande : Bo-Erik Gyberg, rektor, fr.o.m. 2010-07-15 t.o.m. 2015-09-30
Ledamot : Anna Furumark, projektledare, fr.o.m. 2015-01-01 t.o.m. 2015-09-30
Ledamot : Bo-Erik Gyberg, rektor, fr.o.m. 2010-07-15 t.o.m. 2015-09-30
Ledamot : Osmond Karim, filmregissör, fr.o.m. 2010-09-09 t.o.m. 2015-05-19
Ledamot : Johan Kling, författare, fr.o.m. 2010-09-09 t.o.m. 2015-09-30
Ledamot : Annika Levin, konsult, fr.o.m. 2010-09-09 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Rebecka Nolmark, kulturföretagare, fr.o.m. 2010-09-09 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Jytte Rüdiger, kulturchef, fr.o.m. 2015-01-01 t.o.m. 2015-09-30
Kommunikatör : Chrisoula Fanaidis, fr.o.m. 2011-03-22 t.o.m. 2015-09-30
Kanslichef : Magnus Kirchhoff, fr.o.m. 2013-06-10 t.o.m. 2014-12-31
Kanslichef : Ingrid Lomfors, fr.o.m. 2010-09-16 t.o.m. 2013-05-12
Sekreterare : Göran Blomberg, fr.o.m. 2011-09-01 t.o.m. 2012-03-31
Sekreterare : Bertil Bäckström, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2012-06-17
Sekreterare : Ingela Carlsson, fr.o.m. 2014-01-15 t.o.m. 2015-09-30
Sekreterare : Erik Hall, fr.o.m. 2013-02-04 t.o.m. 2015-09-30
Sekreterare : Anna-Sofia Quensel, fr.o.m. 2010-10-12 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Lotta Signeul, fr.o.m. 2012-06-07 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Mikael Theorin, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2015-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman