Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lisa Daram

Sök kontaktuppgifter till Lisa Daram på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lisa Daram

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Lisa Daram medverkat i:

Rådet för arkitektur, form och design (Ku 2004:02) [ Avslutad 2008 ] [ Sekreterare ]

Rådet för arkitektur, form och design (Ku 2004:02)


Beteckning : Ku 2004:02
Departement : Kulturdepartementet
Senast ändrad : 2009-03-13
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2004-02-19
Direktiv för rådet, se dir. 2004:24, dir. 2006:65 och dir. 2007:154
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Bodenfors, Sven-Olof, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
Ordförande : Gabrielsson, Catharina, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2005-09-14
Ledamot : Bohlin, Jonas, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2006-02-09
Ledamot : Ernkvist, Päivi, fr.o.m. 2004-03-05 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Gora, Monika, fr.o.m. 2004-03-05 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Grieves, John, fr.o.m. 2004-04-15 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Hedqvist, Tom, fr.o.m. 2004-04-15 t.o.m. 2006-11-13
Ledamot : Malmström, Christer, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Nilimaa Wickström, Stina, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Nyström, Louise, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2005-03-15
Ledamot : Sand, Anette, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Sandin Bülow, Kersti, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Ullstad, Erland, fr.o.m. 2006-02-10 t.o.m. 2008-12-31
kanslichef : Eriksson, Claes, fr.o.m. 2006-04-03 t.o.m. 2008-12-31
Huvudsekreterare : Erson, Pia, fr.o.m. 2004-06-01 t.o.m. 2005-09-14
Sekreterare : Daram, Lisa, fr.o.m. 2004-04-05 t.o.m. 2008-05-31
Sekreterare : Olsson, Jonas, fr.o.m. 2005-05-25 t.o.m. 2009-01-31
Sekreterare : Rygård, Anna, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-12-31
Bitr. sekreterare : Andreen, Jeanna, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2007-09-23

Rapporter

ÅrsrapportDen 24 februari 2005. dnr U2005/2477/Kr
RapportMode Svea. En genomlysning av området svensk modedesign, dnr U2006/9608/Kr
RapportEtt nytt formmuseum, dnr U2006/5674/Kr
RapportArkitektur och nya museer – en rapport från rådets konferens, den 29 augusti 2006, dnr U2006/9609/Kr
ÅrsrapportÅrsrapport för verksamhetsåret 2005 dnr. 2006/1
ÅrsrapportÅrsrapport för verksamhetsåret 2006 dnr 2007/2
RapportHemslöjden inspirerar, dnr 2007/7
RapportArkitektur, form och design i Europa, dnr 2007/8
RapportEtt centrum för arkitektur, form, design och gestaltningen av den gemensamma miljön, dnr 2008/1
RapportVår tids skola – hur ska den byggas, dnr 2008/2
RapportKvalitet och offentlig upphandling, dnr 2008/3
RapportRådet sätter punkt – rådets slutredovisning, dnr 2008/4
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman