: : :

Medverkande i utredning : Lillemor Dahlgren

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Lillemor Dahlgren

Utredning som Lillemor Dahlgren medverkat i:

Utredningen om inrättandet av en jämställdhetsmyndighet (S 2016:10) [ Avslutad 2017 ] [ Sekreterare ]

Utredningen om inrättandet av en jämställdhetsmyndighet (S 2016:10)


Beteckning : S 2016:10
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2018-03-23
Status : Avslutad A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-12-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:108 och dir. 2017:36
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Alnebratt, Kerstin, fr.o.m. 2016-12-14 t.o.m. 2018-01-06
Sakkunnig : Österberg, Linda, fr.o.m. 2017-01-26
Expert : Cagnell, Sarah, fr.o.m. 2017-01-26
Expert : Dabaghi, Tawar, fr.o.m. 2017-01-26
Expert : Furmarker, Daniel, fr.o.m. 2017-02-08
Expert : Eliasson, Kenneth, fr.o.m. 2017-01-26
Expert : Eklund, Torbjörn, fr.o.m. 2017-01-26 t.o.m. 2017-03-19
Expert : Hybbinette, Brita, fr.o.m. 2017-03-20
Expert : Jakobsson Viklund, Elin, fr.o.m. 2017-01-26
Sekreterare : Ag, Lena, fr.o.m. 2017-12-01 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Annerstedt , Gunilla, fr.o.m. 2017-12-04 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Aspegren, Anna, fr.o.m. 2017-01-16 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Bång, Maria, fr.o.m. 2017-12-04 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Dahlgren , Lillemor, fr.o.m. 2017-12-04 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Ekstedt, Anna, fr.o.m. 2017-09-18 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Gyllenswärd, Suzanne, fr.o.m. 2017-08-14 t.o.m. 2018-01-06
Sekreterare : Hedenskog, Magnus, fr.o.m. 2016-01-09 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Hörlyk, Kristina, fr.o.m. 2017-08-14 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Leed, Lena, fr.o.m. 2017-12-04 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Marberg , Madeleine, fr.o.m. 2017-12-18 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Terdén, Anne, fr.o.m. 2017-12-04 t.o.m. 2017-12-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman