Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Liisa Ehrnström

Sök kontaktuppgifter till Liisa Ehrnström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Liisa Ehrnström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Liisa Ehrnström medverkat i:

Institutionskommittén (S 1992:10) [ Avslutad 1993 ] [ Sakkunnig ]
Institutionskommittén (S 1992:10)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1993
Direktiv för se dir. 1992:96. Kommitténs arbete avslutas i och med att Statens institutionsstyrelse inrättas den 1 juli 1993. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Sture Korpi, generaldirektör, fr.o.m. 1992-11-12
Ledamot : Anders Forsberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1993-01-01
Ledamot : Christina Gynnå-Oquz, departementsråd, fr.o.m. 1993-01-01
Ledamot : Ragnar Götestram, direktör, fr.o.m. 1993-01-01
Ledamot : Karl-Axel Johansson, sektionschef, fr.o.m. 1993-01-01
Ledamot : Bo Jonsson, fd. statssekreterare, fr.o.m. 1993-01-01
Ledamot : Björn Ljungqvist, ekonom, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Ulf Andersson, socialdirektör, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Eva Edström-Fors, organisationsdirektör, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Liisa Ehrnström, socialchef, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Gert Jönsson, direktör, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Göran Leijon, föreståndare, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Bo Olsson, rektor, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Gudrun Olsson, förvaltningschef, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Jerzy Sarnecki, docent, fr.o.m. 1993-01-01
Sakkunnig : Bore Seiron, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 1993-02-18
Sekreterare : Tore Karlsson, socialchef, fr.o.m. 1992-11-12 t.o.m. 1993-06-30
Sekreterare : Sten Svensson, tf. departementsråd, fr.o.m. 1992-11-12 t.o.m. 1993-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman