: : :

Medverkande i utredning : Lars Sylvan

Sök kontaktuppgifter till Lars Sylvan på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lars Sylvan

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Lars Sylvan medverkat i:

Arbetsgrupp med uppgift att göra en översyn av handläggningen av migrationspolitiska frågor och utlänningsärenden i de fall handläggningen sker såväl i Sverige som utomlands (UD 1997:D) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 1998 ] [ Ledamot ]
Arbetsgrupp med uppgift att göra en översyn av handläggningen av migrationspolitiska frågor och utlänningsärenden i de fall handläggningen sker såväl i Sverige som utomlands (UD 1997:D) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 1998
Medverkande :
Ordförande : Gun-Britt Andersson, statssekreterare, fr.o.m. 1997-07-10
Ledamot : Bo Anderberg, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1997-07-10
Ledamot : Björn O. Eriksson, regiondirektör, fr.o.m. 1998-05-12
Ledamot : Ann-Marie Hedström, polisintendent, fr.o.m. 1997-07-10 t.o.m. 1998-05-11
Ledamot : Steen Hohwü-Christensen, ambassadör, fr.o.m. 1997-07-10
Ledamot : Anders Kjaersgaard, polisintendent, fr.o.m. 1998-05-12
Ledamot : Eva Palfelt, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-07-10
Ledamot : Hans Rosenqvist, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1997-07-10
Ledamot : Håkan Sandesjö, generaldirektör, fr.o.m. 1997-07-10
Ledamot : Peter Springfeldt, departementsråd, fr.o.m. 1997-07-10
Ledamot : Torsten Torstensson, avdelningschef, fr.o.m. 1998-05-12
Ledamot : Björn Vestin, byråchef, fr.o.m. 1997-07-10 t.o.m. 1998-05-11
Ledamot : Inger Wihammar, kansliråd, fr.o.m. 1997-07-10
Ledamot : Anna Gävner, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Jan Kärrlander, ambassadråd, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Lars Påhlsson, kansliråd, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Inger Wihammar, kansliråd, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Anders Kjaersgaard, polissekreterare, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Britt-Louise Gunnar, utlänningsnämndsråd, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Göran Hallén, byrådirektör, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Bengt Bjerkesjö, poliskommissarie, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Torsten Torstensson, avdelningschef, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Lars Sylvan, byråchef, fr.o.m. 1998-03-24
Ledamot : Inger Wihammar, kansliråd, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Inga-Lill Holmes, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Elisabet Jansén, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Ingalill Jonsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Christina Sandqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Kurt Björk, utlänningsnämdsråd, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Marianne Sjöblom, personalansvarig, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Annika Belkert, byråchef, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Elisabet Alm, byråchef, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Torsten, byråchef Statens invandrarverk, fr.o.m. 1998-06-18
Ledamot : Björn Vestin, byråchef, fr.o.m. 1998-06-18
Sekreterare : Lars Påhlsson, kansliråd, fr.o.m. 1997-07-10
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman