Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lars Lindholm

Sök kontaktuppgifter till Lars Lindholm på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lars Lindholm

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Lars Lindholm medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om trygghetssystem för företagare (N 2006:11) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Utredningen om trygghetssystem för företagare (N 2006:11)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-03-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2006:37, dir. 2007:156 och 2008:124
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:89 Trygghetssystem för företagare
Medverkande :
Särskild utredare : Alf Eckerhall, fr.o.m. 2007-11-22 t.o.m. 2008-10-15
Särskild utredare : Lars-Olof Pettersson, fr.o.m. 2006-08-14 t.o.m. 2006-12-31
Sakkunnig : Maria Ek Oldjsö, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Sakkunnig : Martina Irving Magnusson, jurist, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Sakkunnig : Kent Ivarsson, ämnesråd, fr.o.m. 2008-05-19 t.o.m. 2008-10-15
Sakkunnig : Peter Linderoth, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-09-26 t.o.m. 2008-10-15
Sakkunnig : Lena Ljungberg, kansliråd, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Sakkunnig : Mårten Rinman Henning, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-05-19 t.o.m. 2008-09-25
Sakkunnig : Terese Strenger, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-05-18
Sakkunnig : Per Tillander, ämnesråd, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Sakkunnig : Mikael Åsell, kansliråd, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-05-18
Expert : Pia Blank Thörnroos, rättslig expert, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Expert : Gertrud Hedenström-Eriksson, bitr. kanslichef, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Expert : Lars Lindholm, handläggare, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Expert : Uno Ströberg, enhetschef, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Expert : Tommy Sundholm, enhetschef, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Expert : Hans Tapper, f.d. kassaföreståndare, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Agneta Berliner, representat för Folkpartiet liberalerna, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Bosse Blideman, representat för Miljöpartiet de gröna, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Sven Brus, representat för Kristdemokraterna, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Kurt Kvarnström, representat för Socialdemokraterna, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Maria Plass, representat för Moderna samlingspartiet, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Lotti Ryberg Welander, representat för Västerpartiet, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Solveig Zander, representat för Centerpartiet, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2008-10-15
Huvudsekreterare : Mocki Hägg, fr.o.m. 2006-09-01 t.o.m. 2007-04-30
Sekreterare : Anna Backlund, fr.o.m. 2008-01-23 t.o.m. 2008-10-31
Sekreterare : Fredrik Rosén, fr.o.m. 2008-01-21 t.o.m. 2008-10-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:89 Trygghetssystemen för företagare [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen (Fö 1997:01) om utlandsstyrkan [ Avslutad 1998 ] [ Expert ]
Utredningen (Fö 1997:01) om utlandsstyrkan
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1997:21.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:30 Utlandsstyrkan Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Susanne Billum, rättschef, fr.o.m. 1997-02-12
Expert : Herman Jentzen, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-02-12
Expert : Ingela Jönsson, kansliråd, fr.o.m. 1997-03-14
Expert : Helena Lindberg, kansliråd, fr.o.m. 1997-02-12 t.o.m. 1997-03-13
Expert : Lars Lindholm, förhandlingssekreterare, fr.o.m. 1997-02-12
Expert : Anna Märta Stenberg, socialförsäkringsombud, fr.o.m. 1997-02-12
Expert : , von, Gustaf kommendör av 1. graden, fr.o.m. 1997-02-12
Sekreterare : Henrik Kjellin, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-02-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:30 Utlandsstyrkan [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman