Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kristina Scharp

Sök kontaktuppgifter till Kristina Scharp på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kristina Scharp

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Kristina Scharp medverkat i:

Nationell lärlingskommitté (U 2008:09) [ Avslutad 2011 ] [ Ledamot ]
Nationell lärlingskommitté (U 2008:09)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-09-11
Direktiv för kommittén, se dir. 2008:106
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:85 Gymnasial lärlingsutbildning - hur blev det? Erfarenheter från första försöksåret
SOU 2010:75 Gymnasial lärlingsutbildning - utbildning för jobb. Erfarenheter efter två års försök med lärlingsutbildning
SOU 2011:72 Gymnasial lärlingsutbildning - med fokus på kvalitet! Hur stärker vi kvaliteten i gymnasial lärlingsutbildning
Medverkande :
Ordförande : Per Thullberg, generaldirektör, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Kerstin Ahlsén, utredare, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2010-03-01
Ledamot : Lena Andersson, förhandlare, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Tony Blom, vice orförande, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Zenita Cider, fr.o.m. 2010-03-02 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Henrik Gaunitz, stabschef, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2009-05-17
Ledamot : Ann Georgsson, ombudsman, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Börje Hagman, ansvarig hantverksfrågor, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Inger Jonasdotter, ordförande, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Christina Linderholm, utbildningsansvarig, fr.o.m. 2009-05-18 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Johan Olsson, fr.o.m. 2010-09-28 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Kristina Scharp, enhetschef, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2010-09-27
Ledamot : Fredrik Voltaire, utbildningsansvarig, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2011-11-30
Ledamot : Ulf Zetterstedt, chef, fr.o.m. 2008-11-04 t.o.m. 2011-11-30
Sekreterare : Peter Holmberg, enhetschef, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Sekreterare : Annika Jervgren, projektledare, fr.o.m. 2009-05-04 t.o.m. 2011-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2008:106 Nationell lärlingskommitté [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman