: : :

Medverkande i utredning : Kristin Paulsson

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Kristin Paulsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Kristin Paulsson medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om översyn av garantipensionens konstruktion ur ett internationellt perspektiv (S 2018:14) [ Pågående ] [ Expert ]

Garantipensionsutredningen (S 2018:14)


Beteckning : S 2018:14
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2019-04-05
Status : Pågående P
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2018-10-04
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:106
Lokal : Garnisonen, 103 33 Stockholm, tel. 08- 405 90 73
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 29 november 2019.

Sammansättning


Särskild utredare : Lundahl, Göran, fr.o.m. 2018-10-04
Sakkunnig : Bivebäck, Sara, fr.o.m. 2018-12-10
Expert : Bougas Lööf, Madelene , fr.o.m. 2018-12-10 t.o.m. 2019-04-14
Expert : Erhag, Thomas, fr.o.m. 2018-12-10
Expert : Holm, Emma, fr.o.m. 2019-04-15
Expert : Johansson, Hanna, fr.o.m. 2018-12-10 t.o.m. 2019-01-14
Expert : Kraft Nilsson, Ann-Sofie, fr.o.m. 2018-12-10
Expert : Paulsson, Kristin, fr.o.m. 2019-01-15
Sekreterare : Kristiansson-Torp, Helena, fr.o.m. 2018-11-01
Sekreterare : Lövkvist, Fredrik, fr.o.m. 2018-10-15
Sekreterare : Wiese, Linda, fr.o.m. 2019-04-01 t.o.m. 2019-10-01
Sekreterare : Ämting, Pål, fr.o.m. 2018-11-01

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

ILO-kommittén (A 1976:A) [ Expert ]
ILO-kommittén (A 1976:A)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Lokal : Näringsdepartementet, 103 33 Stockholm
Medverkande :
Ordförande : Lise Bergh, statssekreterare, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2002-11-27
Ordförande : Jan Grönlund, statssekreterare, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-12-31
Ordförande : Anna Ekström, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ordförande : Stefan Hult, departementsråd, fr.o.m. 2013-08-01 t.o.m. 2017-12-31
Ordförande : Sture Nordh, statssekreterare, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ordförande : Peter Strömberg, planeringschef, fr.o.m. 2007-05-10 t.o.m. 2013-07-31
Ordförande : Anders Teljebäck, statssekreterare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-10-25
Ordförande : Eva Uddén Sonnegård, statssekreterare, fr.o.m. 2006-10-26 t.o.m. 2007-05-09
Vice ordförande : Lars Dirke, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Vice ordförande : Stefan Hult, departementsråd, fr.o.m. 2007-05-10 t.o.m. 2013-07-31
Vice ordförande : Bengt Lidal, departementsråd, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Vice ordförande : Cathrine Lilja Hansson, rättschef, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Vice ordförande : Catharina Nordlander, departementsråd, fr.o.m. 2012-08-01 t.o.m. 2017-12-31
Vice ordförande : Karin Renman, rättschef, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2007-05-09
Ledamot : Niklas Beckman, jur.kand., fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Lars Bengtsson, internationell sekreterare, fr.o.m. 2003-04-10 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Amelie Berg, fr.o.m. 2015-05-13 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Lise Bergh, statssekreterare, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2002-11-27
Ledamot : Kent Brorsson, Svenskt Näringsliv
Ledamot : Elisabet Delang, byrådirektör, Arbetsmiljöverket, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Lars Dirke, departementsråd, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ledamot : Elise-Marie Donovan, jurist, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Elise-Marie Donovan, chefsjurist, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Ulf Edström, internationell sekreterare, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Anna Ekström, statssekreterare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ledamot : Oskar Ernerot, ombudsman/internationell sekreterare, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Per Ewaldsson, chefsjurist, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Jeanette Grenfors, Sveriges Kommuner och Landsting, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Jan Grönlund, statssekreterare, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ledamot : Markus Gustafsson, bitr. direktör, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ledamot : Stefan Hult, planeringschef, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Anders Jonsson, ombudsman, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ledamot : Tommy Larsson, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Cathrine Lilja Hansson, rättschef, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ledamot : Birgitta Laurent, jur.kand., fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ledamot : Eva Kovar, jur.kand., fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Barbro Köhler Krantz, senior analytiker, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Anna Middelman, chefsjurist, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Sture Nordh, statssekreterare, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Catharina Nordlander, departementsråd, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Ulf Nordström, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ledamot : Gert Nyberg, ombudsman, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ledamot : Ellen Nygren, LO, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Ellen Nygren, LO, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Bengt Lidal, departementsråd, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Eva Kovar, jur.kand., fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2015-05-12
Ledamot : Anders Kruse, chefsjurist, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Lena Malmberg, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Catharina Nordlander, departementsråd, fr.o.m. 2013-08-01 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Catharina Nordlander, rättschef, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Ellen Nygren, ombudsman, LO, fr.o.m. 2015-02-12 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Karin Renman, rättschef, fr.o.m. 2006-02-09 t.o.m. 2007-05-09
Ledamot : Sverker Rudeberg, direktör, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Peter Strömberg, planeringschef, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Anna Svanestrand, arbetsjurist, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Keth Thapper, ombudsman/internationell sekreterare, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-02-11
Ledamot : Anders Teljebäck, statssekreterare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ledamot : Sophie Thörne, sektionschef, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Eva Uddén Sonnegård, statssekreterare, fr.o.m. 2006-10-26 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Margit Wallstén, direktör, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-01-24
Ledamot : Keth Zettervall-Thapper, internationell sekreterare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ledamot : Inga Åkerlund, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1998-10-07
Ledamot : Stefan Hult, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1998-10-07
Ledamot : Claes-Håkan Jacobson, sekreterare, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1997-12-31
Ledamot : Birgitta Laurent, jur.kand., fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Jan Leopoldson, arbetsrättsj, fr.o.m. 1998-10-08 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Ellen Nygren, ombudsman, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Margareta Regnell, direktör, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-05-11
Ledamot : Margit Wallstén, direktör, fr.o.m. 1999-05-12 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Kent Brorsson, bitr. direktör, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Karin Ekenger, socionom, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Claes-Håkan Jacobson, sekreterare, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Ulf Edström, ombudsman, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Gerd Nyberg, ombudsman, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Keth Zettervall-Thapper, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Ernst Erik Ehnmark, sakkunnig int. frågor, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1997-12-31
Ledamot : Ingemar Hamskär, chefsjurist, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Anna Middelman, chefsjurist, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Ulf Nordström, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-04-11
Ledamot : Jan-Åke Olsson, sekreterare, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Anders Stendalen, förbundssekreterare, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1997-12-31
Ledamot : Peter Strömberg, planeringschef, fr.o.m. 2007-05-10 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Göran Söderlöf, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2001-04-12 t.o.m. 2002-12-31
Ledamot : Keth Thapper, internationell sekreterare, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Kim Österberg, utredare, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Niklas Beckman, jur.kand, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Elisabet Delang, byrådirektör, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Birgitta Laurent, jur.kand., fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Barbro Emriksdotter, projektledare, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Stefan Hult, departementsråd, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Sverker Rudeberg, direktör, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Göran Söderlöf, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Ulf Edström, chef, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Gerd Nyberg, ombudsman, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-04-09
Ledamot : Leif Dergel, internationell sekreterare, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-04-09
Ledamot : Anders Jonsson, ombudsman, fr.o.m. 2003-04-10 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Mikael Andersson, Transportstyrelsen, fr.o.m. 2012-04-02 t.o.m. 2013-12-31
Expert : Jan Inge Samuelsson Apelgren, Försäkringskassan, fr.o.m. 2012-04-02 t.o.m. 2013-12-31
Expert : Margaretha Sundgren, Sida, fr.o.m. 2012-04-02 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare : Linnéa Arvius, direktör, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ersättare : Lars Bengtsson, internationell sekreterare, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Elin Bergkvist, bitr. stabschef, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Ola Brinnen, arbetsjurist, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Kent Brorsson, direktör, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ersättare för ordföranden : Ullika Dalén, chefsjurist, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2018-07-11
Ersättare : Samuel Engblom, jurist, fr.o.m. 2008-02-02 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare : Karin Ekenger, direktör, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Ersättare : Christer Eriksson, ämnesråd, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2014-06-30
Ersättare för ordförande : Per Ewaldsson, chefsjurist, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Hans-Dieter Grahl, ombudsman, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ersättare : Jeanette Grenfors, arbetsjurist, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Ersättare : Anna Gustafsson, internationell sekreterare, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Ingemar Hamskär, chefsjurist, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2007-12-31
Ersättare : Karin Frank, kanslirådet, fr.o.m. 2006-04-19 t.o.m. 2011-12-31
Ersättare : Claes-Håkan Jacobson, expert, Sveriges Kommuner och Landsting, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2007-12-31
Ersättare : Thomas Janson, kansliråd, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Christin Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2007-12-31
Ersättare : Peter Johansson, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-18 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Anders Jonsson, ombudsman, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Patrik Karlsson, nationalekonom, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Eva Kovar, jur.kand, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Ersättare : Tommy Larsson, arbetsjurist, fr.o.m. 2011-10-13 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Marianne Lindman, enhetschef, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2007-12-31
Ersättare : Martin Lindeblad, verksjurist, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2018-10-17
Ersättare : Birgitta Norin, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ersättare för vice ordförande : Catharina Nordlander, rättschef, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Eva Oscarsson, arbetsmarknadspolitisk handläggare, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare : Agneta Roström, senior advisor, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare : Sverker Rudeberg, jur.kand., fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ersättare : Sverker Rudeberg, jur.kand., fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Göran Sandler, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-04-09
Ersättare : Sophia Silverryd, förbundsjurist i SRAT, fr.o.m. 2018-07-12 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Malin Skäringer, kansliråd, fr.o.m. 2011-05-19 t.o.m. 2018-10-17
Ersättare : Ingemar Svensson, kvalificerad utredare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Ersättare : Anna-Lena Söderström, verksjurist, fr.o.m. 2018-10-18 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Keth Thapper, internationell sekreterare, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ersättare : Eva Westberg, chefsjurist, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ersättare : Kent Brorsson, direktör, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ersättare : Karin Ekenger, direktör, fr.o.m. 2001-09-01 t.o.m. 2003-12-31
Ersättare : Agneta Roström, avdelningschef, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Ersättare för ordföranden : Annie Rubensson, bitr. produktionsdirektör, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Sverker Rudeberg, jur.kand, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Hanna Schmidt, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-10-12
Ersättare : Göran Söderlöf, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ersättare : Sophie Thörne, sektionschef, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Keth Zettervall-Thapper, internationell sekreterare, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ersättare : Ingemar Hamskär, chefsjurist, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ersättare : Christin Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ersättare : Birgitta Norin, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2003-04-10 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Mikael Andersson, Transportstyrelsen, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-12-21
Expert : Mikael Andersson, Transportstyrelsen, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Expert : Inger Axell, Sida, fr.o.m. 2000-04-17 t.o.m. 2001-12-31
Expert : Anders Kruse, UD, fr.o.m. 2002-02-11 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Carl-Erik Kuylenstierna, byrådirektör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1997-12-31
Expert : Bengt Oberger, enhetschef, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1997-12-31
Expert : Per Dans, program manager, fr.o.m. 1998-08-25 t.o.m. 1999-12-31
Expert : Staffan Bodén, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1998-08-25 t.o.m. 2000-10-23
Expert : Anna Brattberg, rådgivare, SIDA, fr.o.m. 2006-05-29 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Patrik Cederlöf, Länstyrelsen i Stockholm, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Expert : Anne-Sofie Daleng, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-05-31 t.o.m. 2011-06-12
Expert : Göran Edehorn, programhandläggare, fr.o.m. 2004-10-18 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Rolf Gotare, avdelningsdirektör /Sjöfartsverket, fr.o.m. 2002-02-11 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Åsa Heije, programhandläggare (SIDA), fr.o.m. 2002-02-11 t.o.m. 2003-11-24
Expert : Henrik Huitfeldt, rådgivare (SIDA), fr.o.m. 2008-02-08 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Annika Höög, Diskrimineringsombudsmannen, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Expert : Kerstin Jacobsson, försäkringsansvarig Försäkringskassan, fr.o.m. 2006-05-29 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Anders Kruse, departementsråd /UD, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Kristin Paulsson, Pensionsmyndigheten, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Expert : Katerina Petkovska, kansliråd, fr.o.m. 2008-05-13 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Anna Sida Rahm, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Expert : Leif Remahl, byrådirektör /Sjöfartsverket, t.o.m. 2007-12-31
Expert : Jan Inge Samuelsson Apelgren, Försäkringskassan, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Expert : Jan Inge Samuelsson Apelgren, Försäkringskassan, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Expert : Maria Selin, programhandläggare (SIDA), fr.o.m. 2002-11-25 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Sara Spånt, Sida, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Expert : Carl-Gustaf Svensson, programhandläggare (SIDA), fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-10-17
Expert : Göran Tibblin, sjökapten /Sjöfartsverket, fr.o.m. 2008-04-15 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Kajsa Walhberg, Rikspolisstyrelsen, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-12-31
Ersättare : Kent Brorsson, direktör, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ersättare : Barbro Emriksdotter, projektledare, fr.o.m. 2001-09-01 t.o.m. 2001-12-31
Ersättare : Christer Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ersättare : Eva Glückman, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2000-10-26 t.o.m. 2001-08-31
Ersättare : Ingemar Hamskär, chefsjurist, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2007-12-31
Ersättare : Jan Leopoldson, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2000-10-25
Ersättare : Jan-Åke Olsson, sekreterare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ersättare : Johanna Read Hilmarsdottir, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2003-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Ersättare : Göran Sandler, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ersättare : Tommy Wahlström, direktör, fr.o.m. 2000-10-26 t.o.m. 2001-08-31
Ersättare : Eva Westberg, chefsjurist, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Ersättare : Kim Österberg, utredare, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Sekreterare : Linnéa Blommé, departementsseketerare, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2015-09-13
Sekreterare : Linnéa Blommé, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-09-02 t.o.m. 2017-06-30
Sekreterare : Anne-Sofie Daleng, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-09-14 t.o.m. 2016-02-18
Sekreterare : Helle Ellehöj, kansliråd, fr.o.m. 2017-07-01
Sekreterare : Hedvig Forsselius, ämnesråd, fr.o.m. 2016-02-19 t.o.m. 2016-09-01
Sekreterare : Petra Herzfeld Olsson, kansliråd, fr.o.m. 2008-04-01
Sekreterare : Åsa Hågbäck, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-11-01 t.o.m. 2012-05-31
Sekreterare : Kerstin Wiklund, kansliråd
Bitr. sekreterare : Emma Boman Lindberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-05-26 t.o.m. 2004-08-31
Biträdande sekreterare : Malin Broman Lindfors, rättssakkunnig, fr.o.m. 2015-09-14 t.o.m. 2018-02-28
Biträdande sekreterare : Babak Dadvar, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-06-01 t.o.m. 2015-09-13
Bitr. sekreterare : Christer Eriksson, kansliråd
Biträdande sekreterare : Helena Levin, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-09-01 t.o.m. 2014-05-31
Bitr. sekreterare : Petra Herzfeld Olsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-12-01
Bitr. sekreterare : Linda Hiljemark, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-07-01
Bitr. sekreterare : Henrik Sjöberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-05-10 t.o.m. 2000-10-23
Biträdande sekreterare : Hanna Svensson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-03-01
Bitr. sekreterare : Stig Wikström, departementssekreterare
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman